Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám etetni a két...

Hogyan tudnám etetni a két kismacskámat, akiknek még ki sem nyílt a szemük, pár naposak? De az anyjuk meg fog dögleni, mert már nagyon öreg.

Figyelt kérdés
Gumikesztyű ujjába langyos tejet, kevés cukorral tegyek, a végét kicsit lyukasszam ki, és az működni fog? vagy mit tehetnék?? Nem fogják kiköpni? Nem akarom hogy megdögöljenek ők is. SEGÍTSETEK LÉGYSZÍVES!

2012. júl. 13. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem a gk-ból nagyon hamar ki fog folyni a tej, ( ami nem macska tej, BIZTOS vagyok benne, ami nem tesz vmi jót nekik!!) szóval valami extra kicsi cumisüvegből kellene.,. de van időd 2 óránként etetned őket? Nem vagyok biztos benne, hogy tehén tejjel megmaradnak.. ://///
2012. júl. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van erre külön tejpótló vagy ilyesmi. A legjobb, ha állatorvostól kérsz segítséget.
2012. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meglepődnék, ha a tehéntejjel etetéstől életben maradnának.


Én is csak az állatorvost javasolhatom. Nem kell elmenni hozzá, elég, ha felhavsz egy normális orvost, aki szívesen ad tanácsot. De lehet, hogy az orvosnál vehetsz is a kicsiknek való tejet.


Arra nem gondoltál, hogy a cicamamát eviszed orvoshoz? Lehet, hogy egy kis kezeléssel fel lehet "turbózni". Amúgy mennyi idős?

2012. júl. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vegyél az állatkereskedésben cumit nekik, tegyél bele langyos kecsketejet, rakhatsz bele tojássárgáját és mézet is, és azzal etesd őket! Tehéntej nem jó!
2012. júl. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem szopiznának, akkor vegyél fecskendőt, abba tegyél nekik tejporos vizet, vagy nagyon apró szemű baby kaját. Baby cat, baby dog. Ugyanaz, kutyásat is nyugodtan adhatsz neki.

Ha tejporos vizet adsz nekik, arra figyelj, hogy nehogy menjen a hasuk. Ha megy a hasuk, azonnal állj le vele, mert nem mindegyik kiscica bírja a tejport.

Tehéntejet, cukrot ne adj neki, főleg ha még kölyök. Ha 1 éves lesz, meg próbálhatod a tejes vizet, de ha a kiscica elkezd tőle fosni (ami nagyon valószínű), azt nagyon nehéz elállítani.

Kaját felhígítod vízzel, beletöltöd, és a szájának a leghátsó részébe nyomod, ezzel elindítasz egy olyan reflexet, hogy kénytelen lenyelni. Minden kaja után pisiltetés. Egyik kezeddel alányúlsz a cica mellkasának, a másikkal megfogsz egy félbehajtott kéztörlőt, és finoman masszírozod a nyílásnál. Nem mindig fog kakilni, de pisilni igen.

2012. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!