Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kevésbé allergén macskafajták,...

Kevésbé allergén macskafajták, szibériai macska?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Sajnos allergiás a párom a macskára (valószínűleg a nyálában levő fehérjére és nem a szőrére, mert más állatok szőrével nincs probléma) és sokat hallottam a szibériai macskáról, mint kevésbé allergén fajtáról.

Ahogy olvasgattam, van akinél beválik, van akinél úgy-ahogy és van akinél egyáltalán nem. Kb az allergiás emberek 80%-ánál működik, tehát érdemes szerencsét próbálni.

Itt azok véleményére lennék kíváncsi, akik ilyen fajtával próbálkoztak. Mennyire vagytok/voltatok allergiásak és milyen tüneteket tapasztaltatok a szibériai fajtával?

Természetesen mielőtt megvesszük, teszünk egy próbát a tenyésztőnél, hátha már ott előjön az allergia.

Előre is köszönöm a válaszokat



2012. júl. 16. 11:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell hipoallergén macska. Én is allergiás vagyok rá, mégis van egy macskám, menhelyről hozom haza a beteg, szoptatós piciket is.

Évekkel ezelőtt előjött a macskaallergia, ha mamámnál voltam, taknyom-nyálam egybe folyt, mégis édesgettem a macskát. 1,5 éve annyira akartam otthonra egy macskát (panel), hogy bármit megadtam volna érte. Aztán 1 éve tesóm talált egy 2 hónapos beteg cicát, hozzánk került, nem volt olyan erős az allergiás reakcióm, és 3 hét múlva semmi nem volt már. Most itt a 12 nm-es szobába van velem 6 kölyökmacska (menhelyről ideiglenesek, betegek és szoptatósak) és semmi.

Egyszer hallottam olyat, hogy az állatallergia fejben dől el, hogy mennyire akarod magadénak. Lehet benne valami. Szoktassa hozzá a szervezetét a macskához, és akarja, hogy az a macska ott is maradjon.

2012. júl. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!