Kezdőoldal » Állatok » Macskák » összeszoktatás? :S többi lent

összeszoktatás? :S többi lent

Figyelt kérdés

Nekem van egy 1 éves lány cicám, aki egy igazi buta és szeleburdi, játékos rosszaság (de tényleg...) és eddig egyedüli cicaként élte az életét. Benti macska, és nagyon egygazdás. Én hoztam el 6 hetesen, és az anyjának tekint azóta. Ma viszont ide került egy kb 8 hetes kandúr talált macska. (természetesen visszük ivartalanítani de még pici hozzá) Az enyém pedig azóta h meghoztam morog és fúj rá. Nem bántja, csak ráfúj és ott hagyja. A pici mindig megy hozzá, hogy játszanak, de elutasítja a nagy. Egész nap csak feküdt a kislány, nem ugrált, nem dorombolt csak nagy komoly macska módjára nézte a másikat.

A kérdés az lenne, hogy össze fognak ők szokni valaha? Ha igen akkor a kislány megint a régi lesz? Mert ha nem lesz az, akkor szívfájdalommal megsiratva keresek gazdit a fiúnak, mert nekem a lány cicusom a legfontosabb a világon...minden este velem alszik az ágyban, úgyhoy kíváncsi vagyok ma mi lesz...Tehát?


2012. júl. 16. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem idővel összeszoknak. Legalábbis nagy az esély rá.
2012. júl. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Maxitabi ***** válasza:
Több figyelmet, törődést a régi cicának!!! Fontos lett volna fokozatosan megismertetni.. A régi cica territóriumába - és te is benne vagy - hoztál egy betolakodót. De lassan össze fognak szokni, nyugi!! Idő kell hozzá. Legyen több alomtálca, és próbáld meg külön etetni őket. A régi cicád még fiatal, nem lesz gond, sőt! Neki is sokkal jobb, ha nem lesz egyedül, amíg nem vagy otthon!
2012. júl. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 borcsi02 ***** válasza:
100%

Mi is hasonló helyzetben voltunk pár hete.Ugyanígy egy éves,műtött lánycicámhoz hoztunk két 6 hetes kiscicát,akiket elhagyott az anyjuk.Ugyanezek voltak a "tünetek",folyamatos morgás,fújás,biztos távolból való figyelgetés.Néha meg is ijedtem,hogy esetleg rájuk támad,főleg,mikor én nem látom,de ez hülye gondolat volt.Eléggé fura és rossz lehetett a cicámnak,hogy egyszerre két kis betolakodó érkezett,és ez természetesen megviselte kicsit őt is,éreztem,hogy haragszik rám is.Kinti-benti cica lévén,sokszor inkább kint bóklászott a nagy melegben,nem akart a közelükbe sem menni.Én is ugyanígy aggódtam,mint most te,hogy mi lesz ebből.

De úgy intéztem,hogy megmaradjon neki a saját tere (ez annyi volt,hogy elbarikádoztam a kicsiket a lakás egy részén),és onnantól rendszeresen beengedtem éjszakára az ágyba is,hogy mindig velem aludhasson,érezze,hogy biztonságban van.Emellett általában ott voltam a cicákkal,mikor méregették egymást,hogy mutassam,nem kell tőlük félnie. Aztán eltelt kb egy hét(!),és a kíváncsisága és anyai ösztönei (hiába van ivartalaníttatva) végül felülkerekedtek az irtózásán. Szerintem a legfőbb baja a kicsik szagával volt, az ismeretlen macskaszaggal az ő területén. Annyira látszott rajta viszont,hogy boldog,mikor velem lehetett,és a kicsik nem voltak a közelünkben.Ezért sokat szeretgettem,és a kiscicákkal nem foglalkoztam látványosan,mikor ott volt ő is,nehogy féltékeny legyen.

Nálunk nem akart külön tányérból enni,csak együtt a picikkel,már az első napon,és már akkor megnyugodtam,hogy engedi őket a kajához tolakodni,mert ő is inkább a babakaját ette a saját tápja helyett.:)

Egy hét elteltével már vágyakozva nézte őket,ahogy játszottak,aztán ő is megpróbált becsatlakozni,és persze ekkor már tisztogatta,nyalogatta őket,mint egy jó anya.:)

Most már egyáltalán nem zavarják őt,ahogy árnyékként bukdácsolva követik őt kint a fűben,és már keresi őket,ha nem látja,hol vannak. Szépen megszokták egymást.

Persze nem mondom,hogy akkora nagy haverok lettek,még rájuk fúj,ha idegesítik,meg inkább elvan magában,vagy velem (még mindig velem alszik),de érzem,hogy idővel majd még jobb lesz a viszonyuk.

Azért írtam le ezt a sztorit,mert az én cicám is nagyon "egygazdis",ahogy te is írtad,és iszonyatosan tartózkodó más emberrel,állattal szemben egyaránt. Szóval szerintem megnyugodhatsz,bántani nem fogja a kicsit,és pár hét alatt majd összeszoknak,egyelőre meg el kell fogadni ezt a helyzetet,gyorsan megváltozik majd.

2012. júl. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy leírtad, mert mi is ebben a helyzetben vagyunk éppen. ma már volt 1 kis dorombolás a cicámtól de látszik rajta, hogy haragszik még a kicsi miatt. reggel viszont óvatosan elkezdte nyalogatni és kergetni is szokták egymást. a napokban már csak 1-2x fújt és morott rá, ha nagyon idegelte, mert az meg mindig birkózni akar. volt már veszekedés is köztük, összeverekedtek de nem lett baj belőle.
2012. júl. 22. 18:17
 5/8 borcsi02 ***** válasza:

De cukik:) Tényleg nem annyira könnyű dolog ez,mert nyilván meg fogják szokni egymást,de hogy mennyire és mikorra,azt soha nem lehet tudni. Nálunk beállt egy egyensúlyhelyzet mostanra,kicsit több,mint 1 hónapja vannak együtt,de megrekedt a folyamat.Érezni a nagyobb cicámon,hogy unatkozik a kicsik mellett,mert ő sem tud úgy játszani velük,ahogy a korábbi cicatársával megszokta.Még picik,és néha nekem is rá kell szólnom,ha azt látom,hogy úgy 'babusgatja' őket,hogy mondjuk ráfekszik a fejükre véletlenül,vagy kicsit durvábban játszik velük.Ilyenkor azért mindig meg is sajnálom,mert olyan ijedten néz rám,múltkor 2 napig nem mert a közelükbe menni,azt hitte,tilos..A kiscicák meg elvannak a maguk kis világában,inkább alszanak a nap nagy részében,utána egymást gyűrik.De egyszer már volt együtt alvás a nagy cicával,mivel a kezdeti elkülönített korszak óta már mindenhova el tudnak jutni a lakásban,és behatoltak a nagy cica területére is,befeküdtek mellé.Azóta ő sokszor nem is ott alszik,ahol korábban,csak hogy nyugta legyen.Kicsit emiatt is sajnálom.:(...

Nálunk nem verekedtek annyira,mert mindannyian lányok,de szerintem nálad viszont annyival könnyebb lehet a helyzet,hogy a mi nagy cicánk nemrég elvesztette a testvérét,és neki van már összehasonlítási alapja,inkább őt várná vissza,így ezért sem szimpatizál annyira kicsikkel.

A macskák szerintem egyébként természetüknél fogva kedvesek,és nem esik nehezükre megszeretni,gondoskodni egy másik pici cicáról,így elég hamar nyitnak!

2012. júl. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon jó lenne ha megszeretné valamennyire. Érzem rajta, hogy nem olyan mint régen, nem rosszalkodik és ugrál meg dorombol nekem...Teljesen elkomolyodott, 1 hét alatt 2x vlt hajlandó visszajönni hozzám az ágyba és összesen 3x volt dorombolás mióta itt a másik :S

Ha nagyon nem változik semmi, akkor elképzelhető, hogy a picit odaadjuk az egyik ismerősünknek ahol jó helyen lenne barátságos cicusokkal akik mindig minden új tagot befogadtak. Nagyon imádom mindkettejüket, de nagyon nagyon sajnálom a nagyot, mert most sztem úgy érzi (ahogy a viselkedéséből kiderül) h ő már nem fontos, lehet babusgatni a másikat ha ő nem elég jó. Meg van sértődve nagyon...

2012. júl. 25. 02:34
 7/8 borcsi02 ***** válasza:
Igen,tényleg két lehetőséged van,vagy kivársz,hátha megnyugszik a cicád és javul a helyzet(az eltelt egy hét még elég kevés idő),vagy elviszed a kicsit arra a másik helyre,ha ennyire nem fogadja el.Átérzem nagyon,hogy sajnálod őt,őket.Szerintem idővel javulna a helyzet,de ha a cicádnak ilyen rossz ez,és jól megvagytok ketten is,akkor lehet,hogy jobb lenne a régi felállás.
2012. júl. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hagyok nekik még egy kis időt, hátha. de ha csak szenvedés az egész, az a picikének se jó.
2012. júl. 25. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!