Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem szeret a kiscicám?

Nem szeret a kiscicám?

Figyelt kérdés

Valaki! :( Van egy kiscicám. Elég hamar hoztam el, nagyon apró volt, szerintem alig volt 5 hetes, nagyon lassan ette a konzervet is. Már minden ok, kb. 3 hónapos, egészséges, nagyon életerős és izgága. Csak van egy kis baj. Tudom, minden kiscica rengeteget játszik, mindenre rátámad. Az, hogy a lábamra ugrál, szintén nem zavar, mert nem karmol és csak aprókat harap, egyáltalán nem fáj - játszik... Az a baj, hogy néha viszont durva. Simogatni csak akkor tudom, ha épp alszik, vagy félálomban van, mert egyébként rögtön elkapja a kezemet, rugdossa, harapja. Eleinte nem fáj, persze utána nagyon beleéli magát és el kell kapnom a kezemet, mert kezd fájni a harapása... Most is olyan történt, hogy felugrott az ölembe, elkezdtem simogatni, (de nem dorombolt egyáltalán), majd odabújtam hozzá az arcommal és erre úgy kéne reagálnia tudtommal (ha szeret), ahogy azt az előző két macskám tette: hogy ő is bújik. Ehelyett egy picit az arcomba harapott (nem dorombolt). Nem fájt, de rosszul esett. Úgy érzem, mintha utálna, de nem értem miért... Nyomot persze szándékosan még sosem hagyott a bőrömön, tehát játszik, de kezd egy kicsit elegem lenni, hogy alig tudom simogatni és az arcomat is féltenem kell tőle.. Volt olyan is, hogy feljött hozzám az ágyra, bújt a fejével, hízelgett, dorombolt, aztán elkezdtem simogatni, abbahagyta a dorombolást és harapta a kezem... UTÁL??? :'(((( Mindkét macskám imádta, ha simogattam! Pedig eleinte a hajamba kereste a cicit, néha a mai napig is, mintha én lennék az anyukája.. De akkor miért viselkedik így? Hogy tudnám erről leszoktatni?????? Úgy érzem, néha csak azért dorombol és bújik, hogy csak úgy legyen kinek, ugyanis egyedül élek és csak én vagyok neki... Nem tudom mit tegyek!! Esetleg várható, hogy meg fog változni??? Nem emlékszem, hogy az előző két macskám ilyen lett volna kiskorában... Annyi egyezik, hogy ők is rohangáltak össze-vissza mint akik megőrültek, de tudom ez kölyök korban természetes.

Vagy csak túlgondolom ezt az egészet? Az előző cicám 6 évig élt, így igazából csak a kedvessége és szeretete él bennem. Vagy talán csak elfelejtettem, hogy milyen volt kiskorában? Minden kölyökmacska ilyen??? Egyszerűen nem emlékszem... Kicsit hosszúra sikeredett, de remélem valaki elolvassa és segít :(



2012. júl. 16. 23:55
 1/10 nadyeszti ***** válasza:
100%
Sajnos vannak olyan macskák, akiknek a génjeiben él a vadság.Nem utál téged, csak nagy benne a vadászösztön.Ha utálna, fújna és morogna.Szerintem amint lehet, ivartalanítsd, attól elméletileg lenyugszanak kicsit.Nekem is volt ilyen vad macskám, nekiugrott még a szomszéd rottweilerének is.
2012. júl. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

jaj dehogyis. semmi baj nincs ezzel :D

egyik macska ilyen, másik olyan. volt eddig kb 50 macskám, és mindegyik más volt.most is 9 van..:D testvérek között is. van amelyik kiskorában is már aranyos volt, bújt, dorombolt. de viszont volt olyan macskám is, 2 is, akiket úgy mentettünk meg, mert mind2 a szomszéd padlásán volt, az anyjuk már otthagyta őket, és úgy voltak vele, hogy ha nem kell senkinek, akkor dögöljenek meg ott. befogadtuk őket, de nem egyszerre hanem 3 nap különbséggel, mert olyan vadak voltak, hogy alig lehetett őket megfogni. mit ne mondjak. 1 hónapig mindig elbújtak. lent voltak a pincében, ami ilyen szép nagy volt, tele külön helyiségekkel, volt helyük mászkálni. ahová csak tudtak bebújtak. 1 hónapig hozzájuk sem lehetett nyúlni mert haraptak, karmoltak, fújtattak. de végül ők lettek az eddigi legaranyosabb macskáim. hálásak voltak mind2en. ölelgettek, puszilgattak, egyfolytában doromboltak, és soha nem másztak bele a kajádba :D és amúgy ilyen kiskorban, nincs semmi gond, ha így viselkedik. kis hülye még, majd megnevelődik :D le fog róla szokni. volt egy ilyen macskám is, kb 1 éve halt meg. kiskorában harapott rugdosott meg minden amit el tudsz képzelni. de ahogy nőtt, kinőtte eztis, és már csak hízelgett. utólag már hiányzott a rugdosása :D szóval nyugi, szeret, csak még kicsi és hülye, de majd felnő és leszokik erről :D

kicsit hosszú lett, de remélem valamit segítettem :D

2012. júl. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Köylökcica ráadásul a vadabb fajtából. Nekünk a kiskutyánk ilyen..mintha a húgom olvastam volna most. Hidd el nem utál:) csak hibbant!
2012. júl. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Mint ahogy az embereknél az állatoknál is más a vérmérséklet meg a természetük. Senki sem egyforma. Nekem is van egy ilyen macskám, mindig is csak akkor tudtam megsimizni kicsit ha nagyon mélyen aludt XD. Már vagy 3 éves de még mindig ugyanolyan hiperaktív mint kiskorában, csak játszik és simogatni alig lehet. De szeret minket és mi is őt. :)

2012. júl. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem utál, nem is hagyná, hogy hozzáérj, ha így lenne! Kölyök korában még sok cica így viselkedik, aztán eltelik még néhány év és le se tudod majd vakarni magadról, annyira bújós lesz! Ez a vadóckodás csak a játék része, olyankor te vagy a "képzelt ellenség" , nincs ebben semmi rossz.
2012. júl. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretne, akkor nem hagyná, hogy a közelébe menj. Állandóan csak játszana, azért harapja a kezedet, mikor simogatni akarod. Szerintem édesek ilyenkor :)
2012. júl. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baj a cicával és veled sem :)A probléma a korai elválasztással van hisz az anyukától és tesóktól így nem tudta megtanulni,hogy mi az ami megengedett játéknál és mi az ami már nem.Ha bevadul szólj rá,ha nem használ hagyd magára.

Idő kérdée(pár hónap :))és lenyugszik,jól fáraszd le naponta játékkal.A lézer nagyon jó,imádják és kb 10 perc után totálisan készen vannak.

A harapdálás nem tudom milyen jellegű,de van egy cicám aki harapva ad puszit :) gondolhatod mikor úgy kelek,hogy homlokon csókol én meg felriadok :D

2012. júl. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tul koran volt elvalasztva,nem volt ott az anyja/a testverei,hogy szoktassak le errol.

Amugy biztos vagyok benne,hogy nem utal

2012. júl. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!! :)

Kicsit kísérleteztem vele tegnap... Nem hagytam, hogy velem aludjon, kizártam a folyosóra... Először hajnalba, majd reggel is nyávogott nekem, hogy be akar jönni hozzám... Kiszóltam neki, hogy MANCIIIII! (így hívják), majd behallottam, hogy elkezdett dorombolni, annyira hangos volt a dorombolása :DDDD Szóval szimplán a hangomra, ahogy szóltam neki, boldog lett :D Ez jól esett :) Majd beengedtem, visszafeküdtem az ágyba és felugrott, nagyon bújt, dorombolt, a fejét nyomkodta hozzám folyamatosan :D (amit eleve ritkán tesz) és nagyon kedves volt. Na jó, a kis kézharapdálás nem maradt el, de olyan gyengéd volt, mint még soha :DDDD Most is itt alszik az ölemben és közben dorombol :D Jót tett, hogy kicsit büntettem és nem lehetett velem :)))))) Tényleg szeret! *.* Köszi a válaszokat, aranyosak vagytok!! :)

2012. júl. 18. 12:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne félj, nem utál. Mikor harapdál, akkor csak játszik veled, vagy épp ahhoz van kedve. Meg miért is utálna, hiszen te adsz neki enni, nálad lakik.:)

Az én cicámat pár napja valaki ellopta, vagy elkóborolt. Kicsi szürke volt, nagy fülekkel, sötét barna-fekete csíkokkal a hátán. Rábapaty környékén tűnt el. Napokig sirattam, ( vagy is mindennap, még most is, pedig csak 3-4 napja tűnt el )de bízom benne hogy visszajön. Nagyon szeretem, és rettentően hiányzik. Most is pityergek a gép előtt, de ez lényegtelen... De hogyha nem jönne vissza, akkor remélem, hogy egy olyan emberhez került be, aki egyedül van, és nincs senkije. Hogyha meg elpusztult... akkor meg olyan helyen van, ahol jó neki :)

Ne félj, szeret a macsekod, és bízom benne, hogy a tied nem jár úgy, mint az én cicám.

2012. júl. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!