Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy közel egy éves lány...

Van egy közel egy éves lány cicám, aki újabban a megvetett ágyunkra pisil, méghozzá mindig ugyanoda, a párom takarójára... Miért csinálja és hogyan lehetne leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
2008. máj. 5. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem egy picit nyomd bele az orrát a pisibe mert azt nem szereti!Nem biztos,hogy hasznodra leszek,de talán.Nekem van egy egyéves kandúrom,nem mondom,hogy szobacica,mert kertes házban lakunk,és hol kint hol bent van,de alom nem kell neki,mert ha dolga van nyávog az ajtónál hogy engedjem ki.Egyszer viszont bepisilt,méghozzá a füldön lévő konektorba,ami a fal és a szekrény között van.Nagyon megilyedtem mikor észre vettem,mert csak az áramrázás hangját hallotam,meg a macska farka lógott ki a szekrény mellől,meg dőlt a füst.Azthittem vége a cicának,de hála istennek nem lett semmi baja csak a pisi égett a konektorban,ameddig pisilt.Utánna nyugodtan kijött,és megmosakodott.Azóta nincs konektor a földön... :-)
2008. máj. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez volt, a macsek odapisilt apu ágyrészén a takaróra! És tényleg beválik, ha belenyomod az orrát, én közben hangosan rá is szóltam, hogy milyen ronda dolgot csinált. Ezt kétszer megcsináltuk (mert másodjára is bepróbálkozott, ugyanoda pisilt a takaróra), de azóta megtanulta, hogy nem szabad.

Ugyanúgy bemegy a szobába, még az ágyon is szokott feküdni, de azóta egyszer sem pisilt oda (és máshová sem:) )

2008. máj. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

hát lehet próbálkozni a neveléssel...de az az igazság, hogy mindig valami probléma áll az almon kívül pisilés hátterében. Az én cicám is csinálta, és azt mondta a doki, mielőbb ivartalanítani kell, mert nem hagyja abba, így jelöl...(lány)

Ezen kívül lehet veseprobléma is.

2008. máj. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A vízeletben vannak azok a hormonok, amik a közlik a másik állat számára az aktuális szervezeti állapotot. PL. tüzelés, betegség, nem stb,...

A lány cica lehet érzi a tesztoszteron szagot a párod helyén a kipárolgásaiból és ez vezethet arra, hogy odajelezzen.

Ez azért alakult ki, mert a cica gonodolom kiskorában került hozzád, hozzátok, és mióta ott van, nem találkozozz fajbélivel, ami a szexuális identitását a megfelelő irányba terelte volna (ezt etológusok vizsgálták, kisérletekben). Így most a fajtársainak hisz a cica titeket:-)Ráadásul most már ivarérett, bagzani (tüzelni) fog:-)

(Bármely állatviselkedéstannal foglalkozó - Etológia könyvben utánna tudsz nézni. Az ilyen "meghibásodások" viselkedés zavarok lehetnek. Amerikában direkte vannak állatpszihológusok is, mert a viselkedés zavarok valamilyen "lelki" problémára vezethetők vissza, még állatoknál is. Lsd: Kutya féltékeny lehet a kisbabára...és hogyan lehet megoldani. Egész érdekes. Egy egész estés műsor volt egyszer az Animal Planet-en róla)

2008. júl. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!