Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámat nyírjam ki, vagy...

A macskámat nyírjam ki, vagy a szomszédomat?

Figyelt kérdés
A szomszédom galambokat tart és a cicám állítólag lopkodja a fiókákat. (nem láttam nyomát) Kértem, hogy ne bántsa, én kifizetem minden egyes eltűnt galambját. Első héten egy, utána kettő. Vérszemet kapott az öreg, most már 4-5 galamb miatt csönget át hetente. Ez a cica már többe került, mint egy sarokház. Békés ember vagyok, de valahogy véget kell ennek vetni. Van ötletetek?
2009. júl. 14. 00:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

hogy jut ilyen eszedbe, kinyírni a cicát?? :/

akkor már inkább a szomszédot! :)


mondd meg neki, hogy semmi sem bizonyítja, hogy a te macskád volt, tartsa valahogy jobban elzárva a galambjait, bár nem tudom, mi módon tartják őket.

a macseknak sajnos nem lehet megmagyarázni, hogy ne csináljon ilyet, ha egyszer rászokott, csak az segíthet, ha nem engeded ki a házból. :S

2009. júl. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
ha már ilyen madaras szomszédod van, megmondhatod neki, hogy tarthatna kakast is vagy pulykát, azok akár el is tudják ijeszteni a macskákat, elég harciasak tudnak lenni.
2009. júl. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
A cicád ott hagyta a névjegyét hogy mindig őt okolja a vén habókos? A helyedben hoznék még vagy 3 macsekot... :D
2009. júl. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
első kettő vagyok. vagy húzzatok ki a telekhatárnál villanypásztort.
2009. júl. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Sajnálattal közlöm veled, hogy NEMA CICÁD VOLT! Itt a meleg idő előjönnek a nyestek! Itt nálunk is a szomszédba 4 kiskacsát elvitt és az én kutyámra fogták egyik este a kutyám elkapta a nyestet és reggel a szosmzédoknak mutattam íme a bizonyíték a kutyám elkapta a nyestet! Azóta egy kacsájuk sem tünt el!
2009. júl. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tartsd bezárva a lakásba pár napig a cicát. (vegyél neki addig almot) Ha akkor is becsönget a szomszéd,hogy eltüntek a galambjai, akkor mondhatod neki,hogy a macskát bent tartottad, tehát bizos nem ő volt. Biztos elszégyelné magát.. Szetintem is nyest lehetett!
2009. júl. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem is nagyon jó ötlet! Így legalább kiderülne ha csak rá volt fogva. Próbáld meg!
2009. júl. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
Ez szerintem is jó ötlet. De ilyennel ne szórakozz, hogy megölöd a cicád. Hogy jut eszedbe ilyen. Egy cica nem játékszer.
2009. júl. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Enis a bezarasoask mellett szavazok. Kulonos tekintettel arra, ha hogyha a szomszed csonget, hogy sajnlattal kozlod, a macskadat ket hete megmergeztek. :)

Egyebbkent, ha annyi madara van, hogy siman kibir az alomany heti 4-5 minuszt, (sarokhaz ertekben) akkor hogy a fenebe tudja oket darabra szamontartani?

Mas. Ha egy macska napi legalabb 1 galambot el tud kapni, akkor ott valahogy nagyon rosszul van tartva.

2009. júl. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%

Én már arra is gondoltam, hogy a szomszédod egy hazug aki mint említetted "vérszemet kapott" és folyamatosan palira vesz. Lehet el sem pusztult/tünt egy fiókája sem. Megmutatta a tetemeket? Ugyanis ha a cica csinálná, akkor csak megfojtaná és otthagyná őket.

Ahogyan a többiek javasolták, tartsd Őmacskaságát házon belül egy darabig, ha pedig ez nem lehetséges, köss egy kis csengőt a nyakára. Így akár te is letesztelheted a cicát mert hallani fogod, hogy hol kószál.

Amúgy szerintem a macsekod ártatlan. ;-)

2009. júl. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!