Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet miattam eldobja a...

Lehet miattam eldobja a kiskölyköket? (macska)

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy albérletben élek. Az udvarban van egy "lerakat", ahol a főbérlőnek vannak szerszámai, faanyagai, vasai. Ide ellett meg 2 hete a macskám. Ma a főbérlő szétdózerolt mindent, ahol a kölykök voltak. Szegények a földbe kúsztak,tűzött rájuk a nap. Alájuk raktam egy pólót kb 1 órája, és próbáltam beárnyékolni. Az anya cica viszont "jajveszékelve" hozott fel egy cicát a teraszra, sőt mikor véletlen nyitva hagytam az ajtót, behozta a lakásba is. De kitessékeltem, és a teraszon lévő cicaházba tettem a cicát. Onnan egyből elvitte, de nem tudom hova. A 4 kiscica egyedül maradt az általam kreált kis fekhelyen. Velük nem is törődött. Aztán fogtam , és őket is felhoztam a teraszon lévő cica házba. A nyávogásra szaladt az anya, és elvitt belőlük kettőt, de úgy tűnik a másik kettő ismét egyedül maradt! Mit csináljak szegényekkel? Ugye nem fogja magára hagyni őket? És most számíthatok rá, hogy ezek a kiscicák vadak lesznek? Mert ugye most úgy eldugta őket, hogy ott tuti nem látnak embert. :( Nagyot hibáztam szerintetek, hogy megbolygattam őket?

2012. júl. 19. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Az első baklövést ott követted el, hogy nem ivartalanítottad a macskádat.

Az, hogy a "megbolygatás" mennyire volt/lesz baj, azt nem tudni. Attól függ szerintem, hogy milyen viszonyban vagy a macskáddal. De ahogy kiveszem, nem vmi jó. "Illett volna" beengednem a lakásba.

Anno, amikor a mi macskánk ellett, akkor ha nem vagyok ott, bele is pusztult volna... és "toltam" ki a hasából a piciket, én szakítottam fel a burkot... Köztem és a macskám között "szimbiózis" volt... Ő jelezte, hogy mikor esik le a cukrom és mikor van kajaidő...és pedig itt segítettem neki.

Visszakanyarodva eredeti mondandóm lényegére: az én macskámat nem zavarta, hogy a kicsiket ottvan az én szagom. Lehet, hogy a tiédet zavarja a te szagod a kölykökön.

Azért viszi el "láthatatlan" helyre, hogy biztonságban tudja őket. Egy idő elteltével őket is fogod látni mászkálni. De még egy ideig még járni és látni sem tudnak.

2012. júl. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az miért lenne baklövés, hogy nem ivartalanítottam? És miért lennék rossz viszonyban a macskámmal?

Na de mindegy is...Nem kell válaszolnod! Megkérném a további válaszadót, hogy ne bíráljon, hanem koncentráljon a kérdésemre! Köszönöm!

2012. júl. 19. 10:05
 3/9 anonim ***** válasza:
"Visszakanyarodva eredeti mondandóm lényegére: az én macskámat nem zavarta, hogy a kicsiket ottvan az én szagom. Lehet, hogy a tiédet zavarja a te szagod a kölykökön."
2012. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy baklövés volt hogy nem ivartalanítottad a macskát, mert nem tenyésztő vagy. Ha az lennél, akkor tisztában lennél néhány elemi dologgal.

Azért gondolom, hogy nem megfelelő a kapcsolatod a macskával, mert kidobtad a lakásból, pedig ő csak oltalmat és biztonságot szeretett volna magának és a kölykeinek.

2012. júl. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Isten bocsássa meg, hogy nem vagyok tenyésztő, és mégis van macskám! És azt is, hogy egy kidobott macskát befogadtam, és nevelgetem.Valamint azt is, hogy nem engedem be az ágyamba az 5 kiskölyköt. Első ellése, még nem ivartalanítottam, de meglesz az is.

Viszont jössz nekem itt a szagokkal, meg a bizalommal. Ha annyira nem szeretne, akkor miért is az én szobámba akarja behozni?

2012. júl. 19. 10:18
 6/9 A kérdező kommentje:
Ahelyett hogy nyomod a rizsát, tenyésztő létedre inkább adj normális választ! De úgy látom az neked nem megy olyan könnyen!
2012. júl. 19. 10:20
 7/9 Maxitabi ***** válasza:

Hát - minek teszel fel egy kérdést, ha nem bírod, ha valaki nem a szájad íze szerint reagál??

Amúgy válaszolt a kérdésedre-vagyis igen, lehet, hogy miattad nem nyúl hozzájuk. Remélem azért veszel gyorsan macskatápszert, cumisüveget és eteted az elhagyott cicákat!!?? És teljesen egyetértek a válaszolóval ivartalanítás ügyben.Mit fogsz tenni a kiscicákkal-már ha túlélik..??

2012. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Mit fogsz tenni a kiscicákkal-már ha túlélik..??"

EMBER! Nem ez volt a kérdés, hogy nem tudom hova tenni a cicákat!!! Fogd már fel! Feltettem egy kérdést! Válaszolj és kész! De ne kérdezz vissza!!!!!! Miért kell az egész élettörténetemet leírni egy nyomorult kérdés miatt?

2012. júl. 19. 10:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, úgy néz ki, miattad nem foglalkozik a kölykökkel.
2012. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!