Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell tudni a macskák...

Mit kell tudni a macskák elléséről?

Figyelt kérdés
Minden érdekel. Mennyi ideig terhes? Mit kell tennie a gazdinak, mit kapjon a cica enni? Honnan tudjuk, hogy a macska szülni fog? Máshogy fog viselkedni? A megszületett cicákkal az embernek kell foglalkoznia, vagy az anyukacica ellátja őket? Hogy tehetjük mi, emberek, könnyebbé, és biztonságosabbá a cica szülését? Van személyes tapasztalatotok?

2012. júl. 19. 17:10
 1/4 wartburg353s ***** válasza:
Nem nagyon kell segíteni, a macskák ösztönösen jó anyák. Eldugott helyen szeretnek elleni, amikor közeleg az ideje, tedd a kosarát egy sötétebb, békés sarokba. Legyen puha rongyokkal kibélelve. Amikor a macskám ellett, este nedves volt a fenekén a szőr, gondolom, elfolyt a magzatvíz. Ha ezt tapasztalod, pár órán belül meglesznek a kicsik. Ha esetleg a macskád hagyja, hogy végignézd az egészet (bár jobb szeretik egyedül végigcsinálni, legalábbis az enyémek), ne ijedj meg, a kismacskák burokban születnek, amikor kibújnak, olyanok, mint egy darab véres hurka. Aztán az anyukájuk lerágcsálja róluk a magzatburkot, így kiszabadítja őket, aztán tisztára nyalogatja. Ne zavard meg ebben, mert akkor lehet, hogy később sem fog törődni velük, és elpusztulnak. Ha ez az 1. ellés, akkor lehet, hogy csak 2 születik, később már 4-5.
2012. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 wartburg353s ***** válasza:
Ja, és természetesen a vemhesség alatt meg szoptatás idején többet adj enni a macskának, és több folyadékot is! Így is le fog fogyni a szoptatás alatt. Egyébként nincs más dolgod szerintem, csak hogy nyugodt helye legyen a macskának, ahol nem háborgatják, és biztonságban tudja a kölykeit.
2012. júl. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

macskák vemhességi ideje 65 nap,de ez nem szentírás hisz 60. naptól bármikor szülhet.

Nekem az a tapasztalatom,mivel együtt élek a cicákkal és jó a kapcsolatom velük így igénylik(én is)hogy velük legyek ellésnél és ha kell akkor segítsek nekik.Én úgy segítek,hogy elveszem a kölyköt(nincs vele baja az anyukának)és megtisztítom(leszedem a burkot,megtörlöm aztán a végén elvágom a köldökzsínórt)Ha első ellés akkor fontos a felügyelet hisz bármi történhet.Mikor elkezd vajúdni azt látni fogod rajta,szaporán veszi a levegőt és összehúzódásai vannak amit szemmel is láthatsz.

Én mindig szólok az orvosunknak,hogy alom várható így mindig elérhető ha valami baj adódna.

ajánlom a macsek,hu oldalon a macskatenyésztés leírást.Sok hasznos dolgot olvashatsz ott.

2012. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Benti cicád van? A macskák nagy része képesek elléskor megvárni a gazdájukat mire hazaérnek, hogy ott legyenek velük :) Persze sok macska inkább elmegy a háztól és máshol ellik. Az én cicám benti, most májusban lesz 2 éve hogy először ellett, azóta ivartalanítottuk. Nagyon örültünk mikor vemhes volt, állandóan nyomkodni kellett ő akart lenni a középpontban, nagyon sokat evett és ki volt virulva :D Nagyon kövér volt meg kellett zabálni :) Valamennyire fel voltam készülve, hogy mire kell figyelni pl. beírtam naptárba hogy körülbelül mikorra várható az ellés. Pont olyan május 12-18-a környékén saccoltam. Pont vizsgaszünetem volt 3 hetes és reménykedtem hogy beleesik az ellés:) Így is lett. Ellés előtt kicsit leereszkedett a pocakja ugy 3 nappal:) Egyik este aztán észrevettem hogy sokat alszik és a nagy pocakja miatt már kényelmetlenül is feküdt:) Másnap reggel május 14-én olyan reggel 7 óra körül felkeltett én reggel meg olyan kómás vagyok hogy nem esett le mi van készülőben XD Adtam neki enni és még visszafeküdtem kicsit aztán jött utánam nyávogva és akkor eszméltem fel, hogy mindjárt ellik. Már elő volt készítve neki minden nagy doboz csomó pléd.....a szobámban ellett fél 8 és 10 óra közt meg lett az 5 pici :) Végig ott voltam vele, ha kicsit is elmozdultam már nyávogott értem, hogy menjek közelebb :) Nagyon szép élmény volt, hogy ott voltam vele :) Közben izgatottan telefonon értesítettem a családot, hogy kezdődik az ellés XD És mikor már ott szoptatta a piciket elvárta, hogy mindenki nézze meg őket :) Még a szomszédunk is átjött és engedte, hogy megnézze a kicsiket. Ellésnél figyeltem a méglepényt, hogy mind kijött-e, fel voltam készülve arra is ha esetleg a pici nem lélegzik akkor maszírozással sagítsek de hál égnek ilyen gond nem volt :) De sajnos másnap egy cica elpusztult :( Szombati napon ellett és gondoltuk hogy hétfőn visszük őket orvoshoz. De sajnos vasárnap elpusztult. Lehetett akár az miatt is hogy bizonyos reflex nem fejlődött ki neki, ezért nézettük meg őket minél hamarabb az orvossal. Egy cicát megtartottunk és a többi 3 cicát örökbeadtuk és természetesen a gazdikkal tartjuk a kapcsolatot és rendszeresen küldenek fényképeket róluk :)
2012. szept. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!