Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most kaptam egy cicát, így...

Most kaptam egy cicát, így most már kettő van. Az a cicám ami már megvolt használja az almot. De ez amit most kaptam nem. Hogyan tanítsam meg az alom használatára? És a két nőstény cicámnak elég egy alom vagy mind a kettőnek kell külön?

Figyelt kérdés

2012. júl. 19. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy mindegyik macskának kell külön alom! Nálam mind a 2 macskusz 1 almot használ! Az elején én is 2 almot raktam ki de mindegyik csak 1-et használt!



Amikor látod a cicát kaparni vagy valami egyből ragd bele az alomba! Ezt mindig el kell vele játszani míg magától rá nem megy!

2012. júl. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Maxitabi ***** válasza:

Szia, nálunk 2 cicának pl 3 alomtálcája van és kellett is. Eleinte 2 volt, az egyikük máshová is pisilt... Most ok.

Azt olvastam külföldi neten, hogy a macskák száma +1 alom. De látod, ahogy előző is írta, ez lehet különböző. Kezdetben elég nagy stressz a régi cicádnak, hogy nem egyedül van a territóriumán, ezért mindenképp a kicsinek rakj vmi más helyre almot, tedd rá, (mutasd meg, hol van), ha sikerül pisi előtt, pár alkalom után már tudni fogja.

2012. júl. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdekes módon nálunk m űködik a 2 cica 1 alom felállás.


Mindegyik rendesen oda végzi a dolgát. Viszont ha a tiéed ennyire nem akar belemenni, akkor tegyél ki neki másikat, később pedig nézd meg, hogy ha elveszed, belemegy-e a közösbe. Amúgy ha fedett alom, próbáld ki, hogy csak leveszed a tetejét.

2012. júl. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ezek nagyon hasznos tanácsok
2012. júl. 21. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!