Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ragdoll vagy a brit rövidszőrű...

Ragdoll vagy a brit rövidszőrű cica? (kép és több info lent)

Figyelt kérdés

Melyiknek vannak jobb tulajdonságai? Okos,bújós stb.... Mik a tapasztalataitok?:). Nemtudom eldönteni melyik cicát válasszam:D

Ha valaki nemtudná, ragdoll: [link] Brit rövidszőrű: [link] Ja és megköszönném ha valaki tudna megbízható tenyésztőket irni (dunántúl):D.


2012. júl. 21. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyertelmuen a ragdoll bujosabb

ragdoll=rongybaba

en a ragdollt valasztanam,mert ismerek egy ilyen cicut es nagyon bujos es okos is.

2012. júl. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Virry ***** válasza:
RAGDOLL!!!!Egyértelmű!Bújós, és a szomszédom póráon sétáltatja, szóval annyira édes! Szerintem a brit rövidszőrűnek kicsit " kocka feje" van.
2012. júl. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 xperialaci ***** válasza:
10%
EGGYIK SEM!!!!!!.Ezek a macskák akár a putertitist és annak soha nincs jó vége.A macska felpuffad fingik egy nagyot és kimulik.KAMPEC!!!!!
2012. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 xperialaci ***** válasza:
17%
putertitist elkapják.
2012. júl. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
:O
2012. júl. 29. 18:33
 6/13 anonim válasza:
Nekem Ragdoll cicám van. Nagyon okos, ám kifejezett stílusa van. Ha akar tudomást sem vesz rólad. Egyébként imádom, teszi magát, ha akar valamit. Hatalmas kék szemeibe bele fogsz szeretni! Én csak ajánlani tudom, kivéve, ha nem szeretsz takarítani.. nagy szőrcsomó :)
2012. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Brit, brit, brit:))

Nagyon szép a ragdoll, de a brit nekem természetesebb, és kevesebb gond van a szőrével (anni perzsa macskám volt, hát jajj:/)

egyébként ő is nagyon bújós, ha úgy van nevelve, hogy agyon van szeretgetve. Az enyémnek nem kell kétszer szólni, egyből ugrik az ölembe, ha szólok neki, aztán le sem akar menni. Emellett iszonyúan intelligens állat, nem is találkoztam még ilyen macskával. Szót fogad, soha nem lop kaját az asztalról, ég akkor sem, ha simán megtehetné, megtanulta, melyik szobákba mehet be, és melyik kanapéra mászhat fel. Soha nem próbálja feszegetni a határait. Mivel több macskámat is ellopták már, külön öröm, hogy idegenekkel nem bizalmaskodik, csak néhány közeli ismerőssel, de az sem jellemző. A családot viszon nagyon szereti, nagyon ragaszkodó állat:) Én őt venném a helyedben:D Persze a te döntésed:)

2012. aug. 19. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mecse ***** válasza:

2 teljesen különböző fajta.


A brit távolságtartóbb, függetlenebb, "macskásabb" macska.


A ragdoll sokkal jobban érezteti hogy szüksége van rád, ott akar lenni a talpad alatt, mindig mindenről muszáj tudnia.


Ezt onnan tudom hogy a.) ragdoll-gazdi vagyok, és b.) a cicám egy olyan tenyészetből származik, ahol a másik cica amivel a tenyésztő foglalkozik az a brit rövidszőrű :D


Így ez a téma is szóba került közöttünk, és a tenyésztőm maga mondta ezeket a dolgokat mivel én magam első kézből nem tudok véleményt mondani a brit cicáról -tekintve hogy nekem nem volt még.


Bármennyire is különböznek általánosságban, azt tartsd szem előtt hogy ugyancsak létezik nagyon-nagyon bújós brit, és olyan ragdoll is amelyik nem tűri azt sem ha ölbe veszik.


Tudok e-mail címet adni neked a tenyésztőmhöz amennyiben komolyan érdekel akár a ragdoll akár a brit, mivel mindkettővel foglalkoznak tenyésztés szintjén és a cicáik gyönyörűek, és (a ragdollt tekintve) személyiségük is csodás, ezt viszont első kézből tudom :). A tenyészet a Dunántúlon van, így ez is stimmel :)


Ha érdekel akkor írj üzenetet nyugodtan vagy akár ide is kiírhatom nyilvánosan ha úgy szeretnéd.

2012. szept. 17. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mecse ***** válasza:

Ah, most látom hogy már majd' 2 hónapja volt hogy feltetted a kérdést...


Picit elkéstem. No de ha még nem találtál cicát, akkor talán nem volt hülyeség elküldeni az előző hozzászólást sem :)

2012. szept. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi:) még nincs cicus mert elpusztult az idősebbik:( és ugydöntöttünk hogy várunk Esetleg nincs weboldala a tenyészetnek? :D
2012. szept. 20. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!