Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ha a macskáim...

Mit csináljak ha a macskáim félnek a kutyámtól?

Figyelt kérdés

2 hete hoztam haza egy 3 hónapos kiskutyát, és a macskáim nagyon félnek tőle. Felborzolják a szőrüket, felmásznak a fára, elszaladnak előle, pedig a kiskutya nem bántaná őket csak játszani akar velük, mert ahonnan hoztam a kutyát, ott is volt macska és játszott vele.

Azt azért még érdemes tudni h az előző kutyám mindig kergette, ugatta őket... sztem ezért alakult ki a félelem a macskáimban.

Mit csináljak h ne féljenek tőle?


2012. júl. 23. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem ugyan így volt macskám megvolt ijedve a kutyámtól ha a kutya nem bántja őket akkor fogd meg a macskát vidd be az egyiket a szobába és szagoltasd meg a kutyával.Nekem ez bejött a macskámnál azóta együtt játszanak és alszanak.Még azt ajánlanám hogy a macska ne szaladjon el mert ha elszalad a kutya nagy korába bántani fogja!!!:)
2012. júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
gondoltam már én is erre h összezárom őket úgy h én is ott leszek, csak attól félek h nehogy a macska bántsa a kutyát... pl. belekap a szemébe vagy az orrába meg ilyesmi...
2012. júl. 23. 13:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Óvatosan kell őket összeszoktatni. Sajnos, a testjelek pont ellenkezőek a két fajtánál: a kutya csóválja a farkát, ha játszani hívja a cicát, ő ezt idegességében teszi. Idegesíti az ugra-bugrálás is. Én lejárok sétálni az egyik cicámmal, sokat haverozik a kutyákkal, de azok sose értik, miért nem rohan utánuk, mikor ők hívják :) A másik, amit utál: a kutyák megszagolják egymás fenekét az ismerkedésnél, na azt pl. szintén nem bírja.
2012. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1 éves cicóm mellé hoztam ideiglenesbe egy anyakutyát 2 kölykével, 3 hónaposak lehettek. Panelba lakunk, így nem tudták egymást elkerülni. Én is azon aggódtam az elején, hogy ha a kiskutya a macska után megy, az nem bántaná-e. Az első 1-2 napon a közelükbe se mert menni, az ágy alatt bújt el. 1 hétig voltak itt, addigra megszokta őket. Most van egy 6 hónapos tacsi keverék kutyám 1,5 hónapja, vele nagyon hamar összeszokott. Bár néha a macska pofozza a kutyát, a kutya meg kergeti a macskát, néha együtt is alszanak, úgyhogy pajtik lettek.
2012. júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!