Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azert irok mert van negy 6...

Azert irok mert van negy 6 hetes kiscicam es nem tudom hogy tanitsam oket szobatisztasagra es hogy neveljem meg?

Figyelt kérdés

#macska #negy...
2012. júl. 24. 09:39
 1/9 anonim válasza:

Tapasztalataim szerint, nem kell tanítani őket. Ha kiteszed az almos tálcát, oda fognak menni elvégezni a dolgukat amint tudják tartani a vizeletüket és a székletüket. A macskák olyan helyre végzik az dolgukat, ahol könnyen tudnak ásni. Ha tehát a földön vannak virágcserepeitek, amibe be tudnak mászni, azt érdemes magasabbra tenni. A szakirodalom szerint almostálcából annyi kell, amennyi macska van, plusz egy. Mert nem minden macska szereti oda végezni a dolgát, ahová a másik macska végezte (ez náluk a dominancia jele is, egy kevésbé domináns macska "nem mer" a domináns almosába székelni). Mivel 4 kismacskáról van szó (talán felnőttek is vannak), szerintem 2 almostálca nem lesz túlzás, ha naponta két-három alkalommal takarítod. Ha mégis lesz olyan macska, amelyik nem ott végzi el a dolgát, ahol kell, akkor lehet, hogy szükséges lehet még egy alomtál.


Mire szeretnéd nevelni őket?

2012. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hadd kérdezzem meg, hogy került hozzád ennyire kicsin, szinte csecsemőn? Ennyi idősen még simán szopnak...
2012. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem minden macska tudja hogy oda kell pisilni. Pakold őket az alomra párszor, hogy tudják az ott van, lehet kaparászni.

Az egyik macskámnak mondjuk még így sem volt világos. Őt figyelni kellett merre jár és ha láttam hogy pisilni készül rohantam vele az alomhoz és beleraktam.

2012. júl. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tedd bele az alomba, kezdj el a mancsával kaparni benne. Magától is rá fog jönni, hol kell kaparni.
2012. júl. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ugy vannak nalam ilyen kiskoruk ota hogy itt szulettek de mar nagyon onalloak.Koszonom a valaszokat:)))
2012. júl. 24. 12:41
 6/9 anonim ***** válasza:
De ugye az anyjuk mindig vele van, hogy tudja szoptatni?
2012. júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen nagyjabol mindig:)))
2012. júl. 24. 20:09
 8/9 anonim ***** válasza:
olyat is csinálhatnál hogy amikor belerakod a tálcába akkor csorgatsz egy kis vizet , szerintem így már rájönnek
2012. aug. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a valazsaitokat :-D
2012. dec. 25. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!