Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig tarthat?

Meddig tarthat?

Figyelt kérdés
A macskám 6 éves hím előrehaladott vesebeteg lett. Hányt és elvittük orvoshoz. Ott kapott infúziót,de nemsok jóval bíztatott az orvos. Sajnos július 15-én el kellett őt altatni az orvos tanácsára. Azóta hibáztatom magam és őrülten hiányzik a macskánk. Sokszor törnek rám sírógörcsök és mindehol őt látom. Az a furcsa,hogy nem láttuk rajta,hogy beteg lenne. Igaz lefogyott egy kicsit,de azt betudtuk annak,hogy többet volt kint a kertben mint szokott. Az első hányását követő negyedik napon sajos altatni kellett. Nem tudok belenyugodni az elvesztésébe mert nagyon szerettem. Azért írtam,hogy büntudatom van mert úgy érzem ha időben észrevettük volna a bajt,akár a fogyást,akkor még most is élne. Meddig tarthat ez a nagy fájdalom,amit érzek? Pótolni nem akarom másik macskával a hiányát mert őt pótolni nem lehet. Ha valaki volt hasonló helyzetben akkor kérem adjon tanácsot hogyan lehet elviselni a hiányát.
2012. júl. 24. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem 7 éves volt a perzsa cicám mikor meg kellett válnom tőle,és lehet elkeserítelek de a mai napig nem hevertem ki pedig ennek már 6 éve. El kellett költöznöm gyámügy miatt,apám meg nem engedte meg a cicát a mostohaanyám miatt aztán vagy a híd alá megyek vagy a cica. Sajnos nem volt választási lehetőségem,és a mai napig nem tudom kiheverni a hiányát,persze tudom szerető családba került de soha nem fogom őt elfelejteni,benti cica volt mindent együtt csináltunk,együtt is aludtunk,egyik oldalamon kutyám aludt másikon cicám,minden reggel dagasztással és dorombolással keltett...

Pótolni nem is fogod tudni őt,ő helyébe senki nem fog lépni,de fogsz még szeretni ne aggódj,lesz még egy kis vakarcs majd aki elcsavarja a fejed,de adj időt még magadnak,ahogy egy embert veszítenél el,át kell menned a gyász fázisain és nem lesz könnyű,hiába csak egy állatról beszélünk. Erre nincs gyógyír,csak az idő. Részvétem!

2012. júl. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Jaja ,csak az idő ,nekünk négy macskánk volt és amikor már nagyon megszerettük őket,akkor elütötte őket egy autó...

És am hiánya fájdalma is elég szar érzés, ne fokozd bűntudattal.

2012. júl. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel. Nem a te hibád.Nekem pont ebben a betegségben halt meg 14 hónapja a kutyám, szörnyű volt de az idő segít. És az drágám 4 hónapig élt ezzel a betegséggel,időben észre vettük de sajnos ez gyógyíthatatlan. Az első 3 hónap tünetmentes volt,az utolsó egy hónap borzalmas vártuk a csodát 2 hétig minden nap infúzióra hordtuk,de sajnos nem segített egyre gyengébb lett,nem bírtam meghozni azt a döntést hogy elaltatom,mire meghoztam ezt a fájdalmas döntést a természet megoldott! :(
2012. júl. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*elaltatattom
2012. júl. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2012. júl. 25. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Harmadik: Mi is így voltunk egy nagyon kedves cicánkkal, bár neki más betegsége volt. Négy hétig hordtuk naponta-másnaponta orvoshoz, itthon is kapta a gyószgyereket. Mesterségesen kellett táplálni, a vége felé gyomorszondát is beültettetünk neki, hogy megkíméljük a fecskendős etetés stresszétől. És a végén mi is túl késő döntöttünk az elaltatás mellett (komolyabb fájdalmai nem lehettek, de már lábra sem tudott állni szegény), s mire meghoztuk a döntést, orvoshoz indulás előtt meghalt.


Kérdező: Idővel enyhülni fog a fájdalom, de ha igazán szeretted, akkor soha nem múlik el teljesen. Én minden héten a halála napján este gyertyát gyújok az emlékére.


Ha vannak róla jó minőségű fényképeid, készíts az emlékére egy kis weboldalt. Erre kiteszed a jobb képeket, videókat, megfelelő aláírásokkal, a cicával közösen átélt eseményeket, történeteket, írhatsz az érzéseidről stb. Ez lényegében egy virtuális síremlék lenne, csak annál sokkal tartalmasabb.


Ha egydeül nem tudod megcsinálni a weboldalt, egy kicsit én is tudok segíteni neked.

2012. júl. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 borcsi02 ***** válasza:

Részvétem a cicád miatt!:(

A szívedben tovább él ő,és mindig veled lesz,mert amit tőle kaptál,amivel általa több lettél,már benned van,és ezáltal benned él tovább a kedvessége,a szeretete.

Nagyon szép élete lehetett nálatok,és akárhol is van most,hálás nektek,hogy az utolsó percig küzdöttetek érte!Kivételes gazdi vagy!

Mikor meghalt a cicám,lehet,hogy hülyén hangzik,de én sokáig elképzeltem,hogy ugyanúgy ott van velem és vidáman ugrál,simogattam az üres kosarában a párnáját,nem voltam hajlandó elengedni őt.Teljesen beleőrültem.

Állandóan azt kérdeztem magamtól,miért kellett ennek így történnie,hiszen élhetett volna még!!!!!

És pár hete,mikor a tűző napon kint kertészkedtem,mert annyira fájt a szívem,és az sem érdekelt,hogy pecsenyére sülök,felnéztem az égre,ami tiszta kék volt,sehol egy felhő,és annyit kérdeztem magamban: "ugye egy jó és szép helyen vagy már?" És mint egy jel,hirtelen elhalványult az égető nap,amitől már szinte alig láttam,és jó pár másodpercig enyhült a forróság,talán épp akkor ért oda mégis egy kósza eltévedt felhőcske.Lehet,hogy ez egy butaság,de úgy éreztem,mintha még utoljára ezzel válaszolt volna nekem,hogy "igen,jó helyen vagyok és már nem fáj semmi"...:(

Akkor sikerült elengednem,de nagyon sokszor eszembe jut még mindig,sírok is,de már tudok mosolyogni is,amikor visszaemlékszem az aranyos dolgaira,a szép emlékekre.Segít,ha a családoddal felelevenítitek ezeket,beszéltek róla!Nem szabad magadba fojtanod!!

Hat éves kor elég szép idő,még ha élhetett volna tovább is a cicád(az enyém alig volt másfél éves),de tényleg nem a ti hibátok ami történt!!

Azóta lettek új kiscicáink,mert megmaradt a meghalt cicámnak a testvére,akit nem akartunk magányosnak tudni.Igaz,nem tudom őket úgy szeretni(egyelőre),mint akit elvesztettem,de mindig arra gondolok,hogy az a tény,hogy annyira nagyon szerettem őt,nem eredményezheti azt,hogy soha többé nem adok esélyt más ártatlan kiscicáknak arra,hogy legyen egy szép otthonuk,mert a cicám sem akarná ezt.És elképzelem,milyen jókat játszanának együtt:)

Szóval talán később te is hazavihetnél egy apróságot,amikor már úgy érzed,mert hidd el,újra életet hozna hozzátok,és nagyon hálás lenne érte!

2012. júl. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 borcsi02 ***** válasza:
És igen,amit az előttem szóló is írt,nagyon szép lehet,ha csinálsz róla egy fotómontázst,akár csak kép formájában magadnak,amit kiteszel otthon a falon.Én is csináltam egy ilyet,egyszerűen egy nagy szív alakú kartonra ragasztottam a fotóit,és odaírtam "örökké a szívünkben".Olyan jó érzés erre ránézni,és nem szégyellem,ha valaki emiatt hülyének néz,hogy szerintük ekkora feneket kerítek a dolognak.Meg szoktam mellé tenni kis pohárban virágot,korábban többször,most már ritkábban gyertyát is gyújtok.
2012. júl. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

borcsi02:


Normális ember nem néz ezért hülyének, max. az olyanok, akik el sem tudják képzelni, hogy egy állatot is lehet nagyon szeretni.


Én az egyik szeretett állatkámnak már 13 éve gyújtok gyertyát minden héten, a halála napján.

2012. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az en cican elles utan hunyt el ... mi is keson vettuk eszre :(((.... es tudom hogy a cicadat semmi nem potolhatja , de lehet hogy jot tenne neked egy uj kiscica ami el tudja vonni a figyelmedet... es semmi esetre se okold magad!!!!! az mar ugyeseem segit rajta ... en is okolom es okoltam de kezdek rajonni hogy akkor csak szomorubb leszek , es az rajta mar nem segit.... es nem a te hibad mert ahogy eszrevetted orvoshoz vitted ... te megtettel mindent amit tudtal ... a tobbi csak rajta mulott.. es a cicas otletet meg mindig tartom en is csk ugy tudtam egy kicsit potolni azt az urt amit az elvesztese keltett bennem , hogy most velem van egy kicsi belole, velen van a kolyke, es ot nevelem , es probalom ot helyettesiteni .... NE OKOLD MAGAD!!!!!!!!! es az ido majd enyhit egy kicsit a fajdalmiodon de a heyle mindig megmarad :(
2012. júl. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!