Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fennáll a veszélye, hogy...

Fennáll a veszélye, hogy ivartalanítás után nem fogja szoptatni a kiscicákat?

Figyelt kérdés
Két hete ellett a macskánk és már most eljár randizni! A hajam égnek áll tőle, még csak az hiányzik, hogy újra vemhes legyen! Az ivartalanítást az állatorvos az ellés után 4 héttel javasolta legkorábban, de én félek, hogy ha esetleg valami gond adódik a sebével, akkor majd nem fogja/tudja szoptatni a kiscicákat, és akkor mi a francot csinálok velük? Mit tegyek, mit javasoltok? Hallottam, hogy van fogamzásgátló macskáknak is, de azt lehetne szoptatás alatt adni neki addig, amíg ki nem ivartalaníttatjuk? Mert akkor még várnék a műtéttel a szoptatás végéig, vagy legalább is 6-8 hétig, amíg a kiscicák már mást is ehetnek, vagy gazdára lelnek.
2012. júl. 25. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Fennáll a veszélye, hogy ivartalanítás után nem fogja szoptatni a kiscicákat?"


Érthetetlen kérdés,már ne haragudj!

Hát akkor várj vele amíg a kicsik már nem szopiznak!

2012. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne engedd ki a házből a cicát!Nem szokott gond lenni a szoptatással,de ettől még előfordulhat.Nekem császáros cicám volt,de ő szoptatott,de mire 2 hetesek lettek a kicsik addigra ugye már begyógyult a sebe.Én várnék a helyedben és elzárva tartanám.
2012. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
szerinted marad teje ha ivartalanítod????
2012. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapja fogadtam be az utcáról egy nőstény cicát, 3 hete megellett. 3 kiscica van. Azonnal felhívtam az állatorvosomat, hogy mikor lehet az ellés után a leghamarabb ivartalaníttatni. Azt mondta, hogy csakis és kizárólag akkor, ha a kicsik már nem szopiznak. Kérdeztem, hogy így nem fogják a kandúrok hajkurászni? Azt mondta, hogy amíg szoptat, nem. De ha mégis megtörténne a baj, pár napos vemhesen is lehet ivartalaníttatni. De én úgy látom, hogy nem udvaroltat. Szóval, amíg szoptat, ne ivartalaníttasd!
2012. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amíg szoptat, semmiképp ne ivartalaníttasd, inkább zárd be a lakásba a picikkel együtt.
2012. júl. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítással megszűnik a hormon ellátás, és eláll a teje. Pár hét várakozás nem a világ vége, még ha közben vemhes is lesz, akkor is lehet ivartalanítani. Persze ha lehet ne várj addig, még újra gömbölyödik a pocak.
2012. júl. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Már ne haragudj első válaszoló, de nem tudom, mi volt az érthetetlen a kérdésemben, hiszen a részletes leírásban elmagyaráztam, hogy hogyan is értem?!? Mindegy... a többiek tudtak rá válaszolni.

A lakásba nem tudom bezárni, eddig sem benti macska volt, most nyilván nem zavarom meg azzal, hogy korlátozom a szabadságában. Van neki benti helye az alsóépületben, de onnan akkor jár ki, amikor neki tetszik. A kiscicákat szépen gondozza, szoptatja, csak a "szabad idejében" jár el randizni :-S

Mindenesetre megkérdezem az állatorvost, hátha tud ajánlani valami más fogamzásgátló módszert addig, amíg szoptat, majd utána ivartalaníttatom.

Köszönöm a válaszaitokat!

2012. júl. 25. 12:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem olyan biztos ám az, hogy pasizni megy! Honnan veszed ezt? Láttad, hogy kandúrok közé megy? Én vagyok az utolsó előtti válaszoló. Az én cicám is eljár, amikor nem szoptat. Körülnéz, elvégzi kis-és nagydolgát, egerészik. Majd jön vissza szoptatni. Úgyhogy nem feltétlen udvaroltat. Sajnos mindenféleképpen meg kell várnod, míg elapad a teje, hacsak nem akarsz te bajlódni a kiscicák etetésével. Az pedig elég macerás. Szóval várj még. Ha már esznek a kicsik, és nem szoptat az anya, akkor műttesd meg, én is akkor fogom.
2012. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na, nem utolsó előtti, hanem ma 10:52-es. :)
2012. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sajnos láttam, hogy már kerülgeti a kandúr, és furcsa zajokat is hallottam afelől, amerre elcsatangolt.

Most beszéltem az állatorvossal, szerinte kicsi az esély arra, hogy az elkövetkező 3-4 hétben vemhes lesz, de neki is az a véleménye, hogy amíg szoptat, addig ne ivartalanítsuk. Így most várunk, és reménykedünk, hátha ellen tud állni a kandúroknak :-D

2012. júl. 25. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!