Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sosem lesz már normális ez a...

Sosem lesz már normális ez a macska?

Figyelt kérdés

2-3 hónaposan hoztuk el, most már másfél éves. A mai napig nem lehet megsimogatni, felvenni főleg nem... Ha közel megyek hozzá, akkor mostanában már nem szalad el egyből, mint régen, de ha meg akarom simogatni, akkor már igen. Ha áll és úgy akarom simogatni, addig homorítja be a hátát nehogy hozzáérjek, amíg a hasa már a földet súrolja.

Sosem volt bántva. Mi az isten baja van?


2012. júl. 26. 08:44
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és világ életében ilyen volt, szerintem eddig az életben egyszer sem hallottuk még dorombolni.
2012. júl. 26. 08:44
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok szeretettel talán. Szerintem ne erőltesd ennyire a simogatást meg az ölbe vevést, mert egyértelműen fél tőled. Próbálj vele maradni, beszélgetni hozzá, a kezedet az orra felé tenni, hogy megszokja az illatodat. Az állatoknál ez nagyon fontos dolog. Még fiatal, szóval simán megszelídítheted, de ha nem is sikerülne, akkor fogadd el így, ő ilyen :)
2012. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen cicák.Nálunk egy alomba három cicából az egyik ilyen és vadabb is.Bár kerti cicák.Tapasztalatom hogy ha éhes és egy illatos husi van a kezedben egyből kezes bárányka lesz,kivéve ha közel emeled a husit akkor a kezeddel együtt levadássza.Ilyenkor megsimogatható a cica és már máskor is hagyja magát kaja nélkül bár általában arrébb megy az a cica.Ilyen a mentalitása de szoktatható sok türelemmel.Próbáld ki ha éhes a cica közelébe mész egy csirke combbal és eszel.Nem hívod oda hanem majd odajön magától.És pici simogatás pici husi és így tovább.A végén otthagyod a cicát te mész arrébb nem a cica.Lehet hozzászokik a kezedhez.
2012. júl. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van saját helye a lakásban? Jó, nyilván van, de a lényeg, hogy milyen? El szokott bújni előletek? Sokat segít, ha kialakítotok neki egy magasított helyet. A macskák szeretnek fölülről szemlélni mindent, ezért ha van rá lehetőség, alakítsatok ki neki egy útvonalat magasan. Pl magas kaparófa, aztán TV, szekrény teteje, stb. Sokkal jobban fogja magát érezni magasabb pihenőhelyen. A búvóhelyeit pedig ki kell iktatni, ne engedjétek elbújni. Sokkal magabiztosabb lesz, ha fent lehet valahol. Ja, és az állát simogasd. A szája környékén vannak a feromont termelő mirigyek, így ha a te kezeden a saját illatát érzi, kevésbé lesz bizonytalan. Ne a buksijával, vagy a hátával kezd, és hagyd, hogy ő "simogasson" téged a pofijával.
2012. júl. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

kinti macska, a lakásba nem jöhet be. hát olyankor hozzá lehet éppen érni ha etetem de olyankor is homorít.


nem hiszem hogy fél tőlem, sosem terrorizáltam, nem bántottam.

amúgy életében kb 2x próbálkoztam csak a azzal, hogy felvegyem, aztán inkább hagytam.

2012. júl. 26. 10:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, azt azért nem mondanám, hogy nem 'normális', mert milliónyi ilyen macska van a világon, szóval ez is normális, csak nem épp a legkedvezőbb a gazdinak. De szerintem semmi baj vele. Ha ivartalanítanátok, talán megváltozna, mert sok esetben megszelídülnek azok a cicák, akiket ivartalanítanak. Egyébként magától nem hiszem, hogy ilyen idősen megváltozna. De az már eleve nagyon jó jel a macskáknál, hogy majdnem másfél éve veled van, nem kóborolt el. Szeret téged, akármennyire nem is mutatja ki, különben nem is élne már veled. Ő egyszerűen ilyen, semmi baja nincs. De ismétlem, ha meg szeretnéd változtatni, ivartalanítással fog sikerülni. :) Ha eddig nem ment el, azt a kis pénzt megéri. ;))
2012. júl. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!