Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskánk áprilisban szült 4...

Lhotka kérdése:

Macskánk áprilisban szült 4 kölyköt és most is szült 7 kölyköt, aminek a szoptatása persze kimeríti. Tegnap állatorvostól kapott kálciumot mert remegett és tejláza volt most jól van. Megmaradhat a 7 kicsi életben? Mit adjak az anyának hogy túlélje?

Figyelt kérdés
A kicsik 13 naposak és jól vannak.A kezelés 7000 forint volt,nem tudom mégegyszer elvinni.
2012. júl. 26. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Hát ... nem akarok rossz indulatú lenni, de miért nem ivartalanitod?? Egy macska ivartalanitása nem kerül sok pénzbe! De így lehet nem marad meg! 7 macska felnevelése se egyszerű, de előtte nem regenerálódott a szervezete, ha áprilsiban ellett. Gondolj csak bele, alig telt el4hónap és máris szült!!! Ez nagyon durva! Nem tudsz mit tenni! De ha meg is marad az anya, szerintem nem fog sokáig élni. :(
2012. júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem elkeserítő véleményt és ócsárolást várok a kérdésemre..hanem konkrétumot,..de ha érdekel pont külföldön voltam amikor a másik szülés lezajlott és idős szüleim nem foglalkoztak az ivartalanítással a 4 héten.
2012. júl. 26. 18:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg vegyél a kicsiknek tápszert,és etesd azzal is őket sűrűn,hogy az anyát ne fárassza annyira ki a szoptatás!Kisállatboltokban van olcsón kismacskáknak való tápszer!1-2 hét múlva lécci írj priviben hogy bevált-e,hogy van az anya!remélem beválik!
2012. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem volt ócsárolás, direkt mondtam az elején, hogy nem akarok rosszindulatú lenni, de.... tényleg le fog gyengülni az anya!
2012. júl. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló csak az igazat írta meg. Ha ez nem tetszik, akkor se őt hibáztasd, mert attól a tény még tény marad. Nem a tükör a hibás, ha nem tetszik, amit benne látsz.


A kérdésedhez:


Annyit tudsz tenni, hogy beszerzel szopós kiscicáknak való tápszert, és ezzel táplálod őket (cuclisüvegből). Ezzel tehermentesíted az anyát. Mondjuk naponta csak kétszer engeded a kicsiket szopni, a többi alkalommal te szoptatod őket a cuclisüvegből. Lehet, hogy a kicsik így kissé lassabban fejlődnek, de tartósan nem lesz bajuk, viszont az anya életben marad.


Ezután minél hamarabb elválasztod a kicsiket az anyjuktól, ez lehet akár már 4 hetes korukban is. Nem teljes elválasztásra gondolok, hanem arra, hogy naponta egyszer 1-2 órára hozzá engeded a kicsiket, de a nap többi részében elválasztod tőlük az anyát.


Addig is nem engeded ki a lakásból, nehogy újra teherbe essen. Aztán ha már megerősödött, azonnal ivartalanítod.

2012. júl. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vicuska87 ***** válasza:
IVARTALANÍTTASD SZEGÉNY MACSKÁT!
2012. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!