Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első macska. hogy szoktassam...

Első macska. hogy szoktassam magamhoz?

Figyelt kérdés
2 hét múlva elhozzuk életem első macskáját. Még fiatal, akkor lesz kb 10 hetes. Már egyszer találkoztunk, akkor nagyon elevennek tűnt, és a kutyákkal sem volt semmi baja. Attól félek h ha elhozom a helyéről akkor el fog menni tőlem, mivel most a testvérével és az anyjával él együtt, félek h hiányolná őket, vagy unatkozna. A másik probléma, hogy most egy házban lakik, de én kinti cicaként tartanám, és estére a garázsban lenne. Azt mondják hogy el fog szökni hamar az udvarról. Igaz ez? Milyen tapasztalataitok vannak?

2012. júl. 26. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy el fog szökni, mert a macska ellentétben a kutyával nem hozzád vagy akitől elhozzátok kötődik, hanem a helyhez, ahol kaját kap. Be kell zárnod először a garázsba, pár hét múlva már nem megy el.
2012. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen,1-2 hátig zárd be,utána engedd ki fokozatosan!Az én cicám úgy volt,hogy ahonnan hoztuk,ott kint volt,most bent van,ott tesóival játszott,és ugyanúgy eljátszik itt is,bár egyedül van,de feltalálja ő magát!Én ott is és itthon is ugyanúgy játszottam/játszok vele:)
2012. júl. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát de egész nap a sötét garázsban legyen? Az állatkínzás..
2012. júl. 26. 19:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, egész nap ott legyen a sötét garázsban.. >.< Nem gondolod, hogy neki talán olyan mint egy vidámpark? sötét, új, fel lehet fedezni.. :P Egyszer-egyszer ki is viheted pórázon sétálni! :)
2012. júl. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudod...falun elég hülyén néz ki egy pórázon sétáltatott macska. :/
2012. júl. 26. 19:42
 6/10 anonim válasza:
nem az a lényeg hogy falun vagy sem am sokkal szarabb ha városba sétáltatod! vegyél egy jó hámot a macskádnak én vettem neki 2ezerért egyszer nem használta mert nemakarta felvenni. (de attolfüggetlenül egy ezresért odaadom neked vagy 500ért)
2012. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül kell pórázt venni, hanem köss rá valamit! Am szerintem NEM KELL UTCÁRA VINNED, elég, ha a kertben sétáltatod az első 2 hétben!
2012. júl. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tojjál rá,hogy ki hogy néz rád a faluban,hogy hámon sétáltatod a macskát...

Én Bp-en lakom és képzeld láttam már olyan macskát akit hámon sétáltattak,és a kutya nem nevetett rajtuk sőt még össze se súgtak a háta mögött...!:P Azt akarod,hogy ne szökjön meg vagy mások véleménye érdekel????????

2012. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
naja:D
2012. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor ne sétáltasd, ennyi..
2012. júl. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!