Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám retteg az alomtól....

A macskám retteg az alomtól. Hogyan szoktassam rá?

Figyelt kérdés
1 éves, még nem látott almot. Nem hajlandó belemászni, úgy csinál, mintha egy tál vízbe akarnám betenni. A többi macska belemegy, tehát szagokat már érezhet az alomból.

2012. júl. 28. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha látod hogy kell neki, tedd bele! Haveromnak bevált!
2012. júl. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azt csináltam, kakilni akart, akkor tudtam belerakni mikor már behorpasztott, de végig oda kellett nyomnom az alomba és közben vernyogott :D

Amikor végzett, rögtön kifutott, pedig gondoltam az tetszeni fog neki, hogy betakargathatja...

De próbálkozok továbbra is.

2012. júl. 28. 21:26
 3/10 anonim ***** válasza:

Próbáld ráültetni a rendes WC-re,hátha oda belkullant!


Richárd voltam

2012. júl. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1 éves kora elött hova piszkított,hogy még nem látott almot?Most került hozzátok?Erőszakkal sokat nem fogsz elérni csak azt hogy még jobban féljen tőle....
2012. júl. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, addig a normál wc próbáltam szoktatni, de mindig csak odáig jutottunk, hogy nekem kellett rátenni a wcre. A másik 2 macskám használja a rendes wc-t, viszont közülük az egyik elpusztult, és hoztunk 2 kicsit.

A 2 kicsit már nincs türelmünk az emberi wcre szoktatni, mert nagy munka, így almot vettünk.

A nagy, aki eddig az emberi wcre ment, az almot használja, az jobban tetszik neki.

Tehát most 4 macska van, 3 használja az almot, csak az egyik nem hajlandó.

2012. júl. 28. 21:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld a rendes wc-n...,hátha:)
2012. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ott meg, vagy elkapom időben, vagy mellécsinál. Meg akkor végre lecsukhatnám a wc tetőt.

Az alom lenne nagyon jó, ha használná.

Erőszakkal lehet, hogy nem járok sikerrel,az igaz...megpróbálok türelmes lenni hozzá.

2012. júl. 28. 21:51
 8/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy alapból nehezen kezelhető, mert végülis a rendes wcre se szokott rá egy éve alatt.

Amúgy kb 2 hónaposan találtuk az utcán, ő volt mindig a kis kedvenc, lehet, hogy kicsit elkényeztettük :)

2012. júl. 28. 21:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Nah,akkor itt a bibi..., el lett kényeztetve:D Hát most isszátok a levét:P Sok türelemmel talán rá tudod szoktatni az alomra.Dicsérd mindig meg mikor az alomba csinál és talán igy könnyebben megszokja.
2012. júl. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki hogy egy homokos tálat is kiraksz egy két hétig..Lehet a homok jobban fog tetszeni neki.Ha beválik akkor meg fokozatosan alommal hígítod a homokot,amíg csak alom lesz a végén.
2012. júl. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!