Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hónapos a cicám. Tele van...

2 hónapos a cicám. Tele van bolhával, milyen bolhaírtó szert használhatok nála?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a bolhanyakörv még korai.
2009. júl. 17. 11:46
 1/10 anonim válasza:
10%
Lehet, durvának fog hangzani, de a legtutibb módszer a bolhák kiirtására, ha a macskádat fogod, és belenyomod egy vödör meleg vízbe. Úgy, hogy egy szőrszála se lógjon ki, különben odamenekülnek a bolhák. Ezzel a módszerrel a bolhák fulladozni kezdenek, ezért elengedik a macska szőrét és feljönnek a víz színére. A cicádnak se fog jólesni, mivel utálja a vizet, de ne félj, nem döglik bele, nyilván nem kell percekig víz alatt tartani. Mi mindig így szoktuk, bevált.
2009. júl. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Bármilyen állatorovs,egy perc felhívással választ ad a kérdésedre,de a "merítéses" ötlet sem rossz. :)
2009. júl. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
A meritéses módszernek az a hátránya, hogy a bolhák visszajöhetnek. Mi bolhairtó samponnal mostuk meg a kiscicát.
2009. júl. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nekem van egy cicám, aki 1 hónaposan került hozzánk, csupa bolha volt és nagyon gyenge, mert az anyja nem etette. Próbáltuk mi is fürdetni, de gyenge lelkem nem nagyon bírta, annyira nyávogott :) meg nem is használt. Elmentünk ilyen állat nagykerbe és ott mondta a srác, hogy a nyakörvet nem ajánlja, mert az ilyen 500 ft osok semmit nemérnek, ami meg jólenne az erős, próbáljuk ki a frontline cseppet, de ne tegyük mind rá, regyünk a fekhelyére is... bevált 2 nap múlva nem volt bolha ekkor volt 1,5 hónapos, azóta szült és a picikre is tettünk 1 hónaposan, kutya bajuk
2009. júl. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valószínüleg a frontline cseppet fogom alkalmazni, a nagyobbik cicámon is ezt használtam, de azt gondoltam, hogy a 2 hónapos még kicsi hozzá.
2009. júl. 17. 12:15
 6/10 anonim válasza:
Azért figyeld a macsek egészségi állapotát. A bolhák sok betegséget terjesztenek és főleg a kisxcicákra veszélyes, ha sok van belőlük. LEhet, hogy jobb lenne dokihoz fordulni, bár kétségkívül ez a legköltségesebb megoldás. A cseppek tényleg hatékonyak. A kutyusoknál fontos a súlyuk, mert ehhez képest kell adagolni, gondolom a macskáknál is így lehet.
2009. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyi! Én tudok segíteni! Menj el az állatpatikába, és kérj strongholdot cicáknak! Ez csepegtetős bolhaírtó, kicsit drága, de az összes bolhát, a petéjét a lárváját, a fülatkát is kiírtja és tartósan!!!! A cica környezetébőlből is! Ez nekünk bevállt! Csakrá kell csepegtetni a cica lapockájára, a bőrt érje, ne a szőrt. Bolhatalan cicád lesz! Mást ne vegyél!Ez a tuti!
2009. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer.
2009. júl. 17. 14:06
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Frontline pipetta, tökéletesen bevált.
2009. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
en is megfurdettem a 3 hetes sima emberi tusfurdovel a bolhak 90 szazaleka el tunt.a maradek 1-2 bolhat kezzel kiszedtem
2018. máj. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!