Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért őrül meg a macsekom...

Rtomika kérdése:

Miért őrül meg a macsekom esténként?

Figyelt kérdés
Pár napja vásároltam egy 3 hónapos brit cicust, nappal olyan mint a kisangyal, éjszaka viszont nagyon rossz, egy kicsit alszik, aztán hangosan nyávogva ugrál, szaladgál, kaparászik, harapgál........... Az hogy nappal többet foglalkozok vele, nem segít. Valakinek esetleg valami ötlet, hogyan tudnám ezt kezelni?

2012. júl. 30. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:
A cicák többnyire éjszaka aktívak...
2012. júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert a cicák éjszakai állatok. Hiába fárasztod le nappal, a "vérükben van", hogy éjszaka vadásznak, stb. Úgyhogy egy darabig még zaklatni fog éjjel, ez biztos.
2012. júl. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 2 cicám van. Nappal szunyókálnak, pihennek. Általában éjjel 11 óra után egyszer csak elkezdik egymást kergetni, 10-15 percig játszanak, de azt olyan intenzitással, hogy hihetetlen. Aztán "elájulnak", és pihi. Ez ösztön náluk, mert éjszakai ragadozók.
2012. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A természetükbe van. "Csakúgy, mint mi, emberek, ők is éjjel alszanak, csak nem annyit, mint mi. A macskák „szürkületi” állatok, vagyis hajnalban és szürkületkor a legaktívabbak. Ez azért van így, mert az őseik prédái ilyenkor voltak a legaktívabbak, tehát ők is ehhez a programhoz igazodtak. Habár a macskák látása nagyon jó a sötétben is, azért ők sem látnak fény nélkül. Ehelyett alszanak." [link] Erről nem igazán lehet leszoktatni őket. Idősebb korukba már nem lesznek ennyire aktívak későn este, éjjel. Szerintem este, mikor már le akarsz feküdni aludni, nyugodtan zárd ki a cicust a szobádból. Nem tudom mennyire ragaszkodsz hozzá hogy a cica a hálószobába legyen, de szerintem a kizárás megoldaná ezt a problémát. Ha rájön az éjjeli őrjöngés csukd ki a szobából, aztán megnyugszik...eljátszik ő egyedül is az előszobában. De ez csak az én tippem. :)
2012. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!