Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 12 hetes szobacicám nagyon...

12 hetes szobacicám nagyon vad. Miért lehet ez? (Lent bővebben írok mindenről)

Figyelt kérdés

12 hetes fiú cicám van, aki az előszobában van. Eddig nagyon aranyos kiscica volt, de most már nagyon vad. Hogyha alszik és felébred, akkor nagyon aranyos kb. egy fél percig, de azután harap, karmol, és ha lefogom vagy megütöm, még vadabb lesz. Próbáltam már nem oda figyelni rá, de nekiugrik a lábamnak, felugrik a lábamra és kimereszti a karmait, és ott csüng a bőrümön. Nagyon fáj!


Mit tegyek?


2009. júl. 17. 14:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez kiscicáknál normális. Játszani szeretne. Sajnos nem tudja hogy fáj nekünk ha harapnak, karmolnak. De semmiképpen ne üsd meg.! Én egy golyót adtam neki, azzal focizik, szóval elfoglalja magát.
2009. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Én egy diót adtam neki, egy ideig be is vált. De ha harap elgurítom neki, játszik vele egy fél percet, azután újra harap. :(

De el fog múlni?:(

2009. júl. 17. 14:52
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem az 1éves cicám még mindig ezt csinálja, semmi gond nincs vele, csak a macskát nem a lakásba teremtették.

Játszani, "harcolni" kell vele. :)

2009. júl. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, az a baj, hogy az utcánk nagyon forgalmas, plusz még minden szomszédunknak nagy farkaskutyái vannak. Ezért van az előszobánkban.

Ez most egy kicsit megnyugtatott, bár már próbálkoztam harcolni vele, de egyre és egyre vadabb lesz és nagyon fáj amikor megkarmolja a kezem. (Már ígyis tele van karmolásokkal a kezem, lábam.)

2009. júl. 17. 15:43
 5/17 anonim ***** válasza:

Az enyém csak akkor nyugodott meg, amikor beszereztem mellé egy másik cicát játszótársnak. :)

Addig én is folyton szét voltam karmolva, most már alig látszik rajtam, hogy van macskám.

Ha megteheted fogadj be mellé egy társat, a szobaiciáknak ez nagyon jót tesz!

2009. júl. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sajnos anyáék nem engedik meg, ezt a szegény cicust is el akarják ajándékozni, ezért olyan fontos hogy hamar választ kapjak rá.
2009. júl. 17. 19:56
 7/17 Máté98 ***** válasza:
Mindig szelíden, szépen, de határozottan beszélj vele! Ha rosszat tesz, rádugrik, harap, karmol, és nem bírsz sehogy vele, a nyakánál lévő bőrt megfogva szedd le magadról! NE TŰRD, HOGY ÁTVESZI FELETTED AZ IRÁNYÍTÁST!!!!!!szigorúan, de kedvesen szólj rá, pl. hogy nem! vagy mit csinálsz?! és ha nem hagyja abba, akkor a grabancánál fogva tedd odébb és ne törődj vele! De a kandúrok már csak ilyenek. És ne erőszakoskodj vele, azzal sokat rontasz a helyzeten, és engedd, hogy az legyen, amit ő akar, hacsak nem rosszat csinál. Ha nem szólsz rá, nem szigorítasz(de kedvesen!) nem szeded le magadról, akkor tényleg el kell adni, de félő, hogy nem sokan akarnak ilyen szobatigrist. A legjobb, ha megfogadod a tanácsainkat.
2009. júl. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, de már sajnos késő. :(

Anya kb. 5 perccel ezelőtt szólt hogy kitette az udvarra a cicámat. Onnan pedig el fog bóklászni, vagy megölik a szomszéd farkaskutyái :(

2009. júl. 18. 10:01
 9/17 anonim ***** válasza:
Háát, szerintem nem megy el olyan könnyen... én mindíg is kinn tartottam a macskáimat, és soha nem tűntek el. Amúgy meg mit vársz egy 12 hetes kismacskától? Teljesen rád van utalva!
2009. júl. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A cicád nem vad, hanem teljesen normális. Unatkozik. Játszani akar. Egyébként ő sem hülye, gondolod hogy magától beugrik a kutya szájába?

Ne félj az elbóklászás miatt, a gyomra hazahúzza.

De most őszintén, egy előszobában lakik, szerinted tartalmas élet lenne neki? Az én cicáim mikor kicsik voltak, szintén az előszobában laktak, csak nem egy szál dióval. Rengeteg játék, búvóhely, és szép lassan kiszoktattuk őket az udvarra. Most már csak enni meg aludni jönnek be.

2009. júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!