Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák mennyire fogékonyak...

A macskák mennyire fogékonyak a veszettség vírusára?

Figyelt kérdés
Van egy sziámi cicám, kizárólag szobacica. Néha engedem ki az udvarra felügyelettel.Olyan helyen lakunk ahol az ültetvényekre gyakran bejárnak a vadállatok.Sokszor járom az erdőt, gombászok stb. A kérdésem az lenne, hogy úgy eltudja-e kapni a veszettséget, hogy beviszem a házba a ruhámon esetleg cipőmön., vagy ez így nem lehetséges? Valahol hallottam, hogy így is megfertőződhet a macska/kutya és nem csak akkor ha veszett állat harapja meg.
2012. aug. 1. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem az nyál útján terjed... nemhiszem...
2012. aug. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kaphatja így el, a veszettség kizárólag harapással terjed.
2012. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hmm. akkor jól gondoltam, hogy csupán a pénz lehúzásáról szól az is mikor azt írják, hogy bent tartott állatokat is oltani kell :) Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 1. 10:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Így nem terjed, ruhán, cipőn nem lehet bevinni.Szobacicát, ha nem jár ki sosem nem kell veszetsség ellen oltatni(más ellen igen).
2012. aug. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!