Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Terrorban tartják a macskámat....

Terrorban tartják a macskámat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

na szóval.

Van egy 1 éves, ivartalanított kislány macskám.

Kinti cica, a ház alatti pincében lakik.

Télen sincs gond, mert ott van a kazán, de ez lényegtelen.

Szóval mint mondtam, kinti cica.

falusi vagyok, sok gyerek szomszédom van, sokat járunk ki játszani az utcára.

A szembe szomszédnak van egy ivaros, kb 5 éves fiú macskája.


Most az előbb macskavisítást hallok. Az a korcs szegény cicámnak megkapta a lábát. Szegénykém alig tud a bal mellső lábára állni. Plusz terrorban tartja. A cicám már alig mer kimenni az utcára amiatt a dög miatt.


Amióta nekik meg van nekik az a dög, nekem kb. ez a negyedik macskám. Mindegyikkel történt valami. Vagy elütötte kocsi, vagy megmérgezték, vagy eltűnt, vagy szó szerint széttépte a szomszéd kutya.

Mind fiú macska volt, és mindet terrorban tartotta az a dög. Most van először lány cicám, az is tévedésből, de ez az első olyan macskám, akit a legjobban szeretek, mert nem megy el sehova, max az utcára, vagy a szomszédokhoz, de akkor is nagyon indokolt esetben.

Általában akkor megy ki, ha mi, gyerekek is kint vagyunk.

ja, azt kihagytam, hogy az a másik macska mindig megeszi az én macskám elől a kaját. Általában éjszaka.


Jelenleg olyan állapotban vagyok, hogy ha a kezem közé kerül, akkor többet nem kel fel. Vagy csúzlival fejenlövöm.


Valakinek van ötlete, hogy hogyan tartsam távol az én cicámtól?

Légyszives segítsetek nekem.

13/F


2012. aug. 1. 10:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Szólj a gazdájának, hogy nevelje meg a kutyáját.
2012. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Zavard el az idegen macskát és olyan helyen etesd a tiédet ahol a másik macska nem fér hozzá. Azért jár át mert ott a kaja.
2012. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 intrepid ***** válasza:
Az a csúzli nem rossz ötlet, de ne lássák meg. Gyakorold a célzást. Egyébként kijáró macskáknál sajnos ez velejár, ők élik a saját életüket, a saját törvényeik alapján.
2012. aug. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem kutya?:D Akkor bocsánat macskáját* de az nem lehet megnevelni.. szóval szerintem is kergesd el.
2012. aug. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

amikor meglátom mindig elzavarom. Ami a kezembe akad azt dobom utána.

Valamit sürgősen ki kell találnom.


Ez így nem állapot. Bezárva meg nem tarthatom a macskámat. már megszokta a szabad életet. Nem csavarog, általában ott van ahol mi.

És ha ez továbbra is így fog menni, tényleg kénytelen leszek csúzlizni.

2012. aug. 1. 10:51
 6/19 A kérdező kommentje:
Az etetést meg majd valahogyan megoldom.
2012. aug. 1. 10:52
 7/19 anonim ***** válasza:
Ne etesd csak zárt helyen vagy akkor mikor ott vagy.Ivaros macska is verekszik és bizony kertes házban fogyóeszköz a kijáró cica.Vagy tud magára vigyázni vagy nem,hat a természetes szelekció.
2012. aug. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 borcsi02 ***** válasza:

Amikor mi voltunk hasonló helyzetben,nekem azt mondták,egy ivaros fiú macska nem igazán támad meg másik fiú macskát,ha az ivartalanított,mert nem tekinti ellenfélnek,és ha mégis előfordul ilyesmi,akkor az maximum területi ellentét lehet,ha az ivartalanított fiú cica becsászkál az ő kertjébe,területére.

Elég agresszív tud lenni egy ereje teljében lévő 5 éves ivaros kandúr,ez kétségtelen.

Mivel neked eleve szelíd,ivartalanított lánycicád(!) van,akire-lévén nem is tüzel-még rá sem akar mászni,valószínűleg tényleg az lehet,hogy felfedezte a nagy dög,hogy nálatok könnyen tud kaját zsákmányolni,és nem tűr ellenkezést a te cicádtól,el akarja űzni,hogy hozzáférjen,úgy gondolja,ő az utca királya. Ezért lenne jó,ha úgy oldanátok meg az etetést,hogy ne tudjon hozzáférni. Elhiszem,hogy nem akarod bezárni a cicádat,nem is kell,de szoktassátok rá,hogy bent egyen,esetleg a teraszon,ha van,és ne hagyjatok kint cicatányért az ajtó előtt,még üresen sem. Szerintem ezt első körben úgy lehetne megoldani,hogy nagyon finom falatokkal szoktassátok oda a cicátokat evésre a pincéből,hamar át fog állni ő is.

Ja,és persze ha meglátod a szomszéd macskáját,ezerrel üldözd el,mi is ezt csináltuk,repültek a papucsok,rákiabáltunk,stb,és tőlünk azért már nagyon megijedt,nem is mert többet arra mászkálni.Tudom,hogy a szomszéd cicát is az ösztönei hajtják,erről nem tehet,de mindenki úgy védi a saját kedvencét,ahogy csak tudja.

Esetleg érdeklődhetsz a szomszédnál,hogy nem akarja-e ivartalaníttatni a sajátját,mert sok gondot okoz.Attól egyből kezesbárány lenne! Bár nem tudom,ha 5 évig ezt nem tette meg,most hajlandó-e rá!

2012. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Azt a dögöt az utca neveli. A múltkor mikor mentem át tesómért a dög gazdájához, hát látom, hogy a macska előtt romlott és kukacos mákostészta volt.

Akkor miről is beszélünk?


És ahogy írtátok, át fogom szokatni egy másik helyre az evéshez.

Ja, és nem most kezdte el a terrorizálást. Mit írtam, amióta nekik ő megvan, azóta nekem 4 cicám halt meg. mindet terrorban tartotta.


köszönöm a válaszokat!!

2012. aug. 1. 12:08
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerezz be te is egy nem ivartalanított nagy kandúrt.Legyen jó vadfajta és életrevaló.Hamar elveszi a másik cica kedvét már azzal is hogy ő is zaklatni fogja.Csak szoktasd a te kandúrod a lánycicához egyenek egymás mellett és akkor egymást nem bántják.
2012. aug. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!