Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Még soha nem voltam állatorvos...

Még soha nem voltam állatorvosnál. Most féregteleniteni szeretném a cicákat. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

mennyibe fog kerülni, mi a lényege...leosztást amiért eddig nem voltam, meg nem kérek!aki ennek ellenére nem hasznos válaszokat ad, le pontozom

aki segít kapja a zöldet (:

van 3 nagy cicám, 4 évesek és egy kicsi, fél éves.öt elajandekozzuk de előtte vennék neki valami feregtelenitőt és egyúttal a többieknek is.


2012. aug. 2. 09:15
 1/7 anonim válasza:
Bemész és élmondod a macsesz adatait pl:kor suly nem stb.és aszt hogy féregteleniteni szeretnéd . nem tudom hogy mennyibe fog kerülni mert én kb 5 éve volta . valószínuleg ad egy szurit és tablettákat.gyorsan meg lesz.
2012. aug. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha be tudod adni magad is, akkor nem muszáj dokihoz cipelned őket. Elmész patikába, mondod, hogy féreghajtót szeretnél 4 cicának, 3db 5 kg-os és 1db 2 kg-osnak (csak mondtam 2 számot). CestalCat 500Ft/tabletta, 1 tabletta 4-5kg-osnak elég, egyszer kell beadni. Van a FerdoCat, amit 3 napig kell adni, de az olcsóbb is.

Ha elmész dokihoz, ott kell fizetned egy regisztrációs díjat, 500-1000 Ft között mozog. Azért is kell fizetned, hogy egyáltalán bemehettek a rendelőbe és rájuk néz. Ő adja a tablettát, viszont drágább, mint az állatpatikában. És ha be is adja mindegyiknek, akkor még fel is számol pénzt, bár nem mindegyik.

Amit a regisztrációnál kérnek: te neved, lakcímed, telefonszámod, szem.ig. szám, cica neme, neve, kora, színe, panasza. Ezt csak akkor kell, ha az adott állattal először mész, mivel 4 cicát viszel, valószínűleg négyszeres árat kell fizetned ezért is.

2012. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vicuska87 ***** válasza:

Féregteleníteni otthon is lehet, megveszed a teblettát, és megnézed a kilónkénti megosztást,és beadsz neki annyi szemet.


De az hogy orvoshoz viszed nagyon jó ötletnek tartom, hisz így egyúttal a doki, átnézi a cicát. Fül, szem, fogak, ivarszerv, bűzmirigy. Felajánlja, hogy szeretnéd e olttatni a cicát.

2012. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vicuska87 ***** válasza:

2-es a regisztrációs díj hülyeség, nálunk nincs ilyen, és a doki, azért sem számol fel, hogy beadja a féregtelenítőt!

Amikor én először elvittem, az első cicám, átnézte, beadta a féregtelenítőt, levágta a körmét, kitisztította a fülét. 1000 forintot kért minezért.

2012. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm! megy a zöld!

és melyik patikából lehet ilyet venni? hajdú-biharban tudtok mondani nekem? kis faluban élek, itt biztos nincs, de máshol gondolom vaan a megyében:)

köszi előre:)

2012. aug. 2. 10:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Vicuska78:


Szerencsés vagy az állatorvosoddal, bár én is hallottam olyanról, hogy egyszerű vizsgálatért nem kér pénzt, csak a kezelésekért.


Nekem már sajnos volt dolgom olyannal, aki az egyszerű vizsgálatért (csak végigtapogatta és belenézett a szájába) is kért pénzt, nem is keveset, ráadásul a recepteket darabonként ezer Ft-ért írta fel.

2012. aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Maxitabi ***** válasza:
Nemcsak tabletta van, mivel én nem tudom beadni a tabit a cicáknak, mindig féregtelenítő pasztát veszek. Igaz, egyben drágább, de nekem könnyebb, és a 2 cicának 2- 3 alkalomra elég egy tubus. Kg-ra kell beállítani és azt lenyomni a torkukon.Ezt is bármely állatpatikában kapni.Vagy az állatorvosnál.
2012. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!