Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított kandúrnak...

Ivartalanított kandúrnak milyen szárazeledelt vegyek?

Figyelt kérdés
Néhány napja lett ivartalanítva.Az állatorvos csak annyit mondta,hogy sterilized tápot kapjon,mert annak alacsonyabb a Ph-értéke,márkát nem javasolt.

2012. aug. 2. 17:41
 1/6 Penszy ***** válasza:
van friskiesbe én azt szoktam venni nekik.1490 a 1,5 kg-os
2012. aug. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Maxitabi ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül kell olyat venned- én nem értek egyet az ilyen-olyan fajta, benti-kinti,öreg,kicsi,nagy száj,szőrgombóc..stb marketing-tápokkal. Hülyeség. Az egér is egyforma minden cicának... Persze figyelni kell, hogy a vese és a húgykő ne alakuljon ki nála. Igyon sokat (víz, vagy konzerv, hús formájában).

Ajánlanám a gabonamentes tápokat, amikben sok az állati fehérje és alig van szénhidrát(gabona, kukorica)-mert hízásra hajlamosak. Az én kandúrom most lesz 3 éves, 2.5 éve ivartalan, nagyon jól tartja a súlyát, nem kövér. Orijen és acana tápokat eszik.Drágák, de a 2 cicának a 7 kg zsák min 3.5-4 hónapra elég.Olcsóbban jön ki összességében, mint más táp, az egészségről nem is beszélve.Ajánlom még Taste of the wild, Applaws,Natural & Delicious,esetleg Brit care.

2012. aug. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A jó minőségű táp is csak minimálisan drágább a gyengénél, viszont kevesebb is elég belőle, így összességében mégsem drágább. Másrészt biztos lehetsz abban, hogy a cicád a legjobbat kapja.


A pH-értéket lejjebb vivő táp veszélyes is lehet. Ha ui. a cicának nincs hajlama a struvitra, akkor a mesterségesen elsavasított vizelet elősegíthati az oxalát kialakulását. Olvastam, hogy amióta széles körben, szupermarketekben kaphatók a Urinary típusú tápok (ezek mind savasítanak), drasztikusan megnőtt az oxalátos cicák száma.

2012. aug. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Egyébként egyik ismerősöm ivartalanított kandúrja se kap sterilized tápot,hanem normál,felnőtteknek valót,és semmi baja.Akkor én is maradok a felnőtteknek vló tápnál.
2012. aug. 3. 17:12
 5/6 anonim ***** válasza:
De rendszeresen figyeld, hogyan pisil. Ha azt tapasztalod, hogy nehezen, több adagban, egyszerre keveset, vagy rövid időn belül többször próbálkozik, esetleg véreset pisil, akkor ez figyelmeztető jel, az utóbbi nagyon is az.
2012. aug. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen,olvastam,hogy ezek a húgykő jelei.De köszönöm
2012. aug. 3. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!