Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy kicsi cicát, mik...

Találtam egy kicsi cicát, mik a teendőim vele?

Figyelt kérdés
Büdös, a lábán végig rászáradva... azt lemostam tiszta vízzel. Kb 20 cm. Mennyi idős lehet? Mit eszik? Mennyi időnként? Ha büdös és koszos, akkor már régóta nincs az anyjával, ugye? Nem szakítottam őket el egymástól? Az utcán találtam.
2012. aug. 2. 21:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Fürdesd meg baba samponnal, vagy ami van otthon, aztán adj neki kaját. Jó lesz májkrém,és vizezett tej.
2012. aug. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

20 centi. Hogy? Magasság, teljes testhossz orrhelytől farokvégig?

Egyébként nagyon eltérő lehet a kismacskák mérete, pontos kort fogak alapján lehetne mondani.

Hogy mit eszik, azt te látod. Van otthon valamilyen cica kajád? Adj neki valami pépeset először, hátha megeszi. Ha nem, akkor holnap szerezz be tejpótlót meg fecsit. Jó lenne, ha most este enne, bár szerintem fog magától enni, ha utcai cica és már 20 centi.

2012. aug. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

először is jó alaposan fürdesd meg, nézd át vannak-e bolhái, seb rajta vagy bármi. Kajának egy kis langyos tej, és valami májkrém vagy kenyeret a tejbe, ilyesmit. Ne aj neki nagyon sokat, ha eddig annyit evett amennyit éppen talált, akkor a sok ennivalótól csak megbetegszik és akkor kijön belőle.

Ha megtartod akkor ajánlom elvinni egy állatorvoshoz, nincs-e valami betegsége, ha nincs és kint fogod tartani vegyél neki bolhanyakörvet és ennyi :)

2012. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Tehéntejet ne adj neki, attól fosni fog. Bolhanyakörvet én azért nem ajánlom, mert az én cicám alsó foga egyszer beleakadt (hiába volt rajta rendesen, ahogy mosta a mellkasát) az ajtó fogaiba. Ha akkor nem vagyok ott és nem veszem észre, vagy kitöri a fogait, vagy megfullad.
2012. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Adj neki enni kb kétszer egy nap májkrémet,vizezett tejet,amikor már előbújnak a fogai adhatsz neki konzervet,ha már teljesen kinőttek a fogai adhatsz neki száraz macskakaját.Sokat simogasd,legyen egy puha alvóhelye,ennyi azt hiszem egyenlőre elég lesz.
2012. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. 20 cm a fejétől a popsijáig kb. És ha sebes, vagy bolhás?:) Sebet amágy nem láttam rajta. Várom még a válaszokat.
2012. aug. 2. 21:37
 7/15 A kérdező kommentje:
A tejből lefetyelt egy keveset. De úgy mozog a lába, mint mikor szopik, dagaszt vagy mi... Ugye nem lenne ilyen mocskos, ha az anyjával lenne?
2012. aug. 2. 21:40
 8/15 anonim válasza:

tuti nem szakítottad el az anyjától, mert akkor ő mosdatta volna, nem lenne koszos.

Ha evett, akkor jó, csinálj neki helyet (jó lesz egy cipős doboz, úgy hogy az egyik oldalát kivágod, bele egy rossz pulcsi) vidd oda, rakd bele, simogasd(esetleg addig míg el nem alszik) és meg fogja szokni a helyet.

2012. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nézz bele a sájába,ha vannak fogai akkor 4 hetes már elmúlt.Orvoshoz mindenképpen vidd el,ő megnézi az egészségi állapotát és tud tanácsot is adni bármiben.

Adhatsz neki száraztápot,konzervet,húst(disznót nem).Bármi húsféléd van az jó amíg nincs más.Ha nem is fürdeted meg akkor tegyél egy tálba meleg vízet,szivaccsak töröld át(nem árt ha van a vízben egy kis sampon akár a tiéd jó)aztán tiszta vízzel újra aztán meg szárazra törlöd.Így már nem lesz büdös.Biztosan nem szakítottad el az anyjától,az is lehet ha ennyire elhanyagolt,hogy nem is él már az anyuka vagy valami szemét a kicsit utcára tette.Te mindenképpen megmentetted a biztos haláltól.

2012. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Holnap szerezz be cicakaját, azt egye. A tej nem fog jót tenni a pocakjának, másrészt az kaja a cicának. Legyen előtte víz ebben a melegben.
2012. aug. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!