Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha itt hagyom őket és nem...

Kata-92 kérdése:

Ha itt hagyom őket és nem tudok senkit megkérni, hogy etesse őket csak majd én fogom vasárnap lesz bajuk?

Figyelt kérdés
A két macskám és a kutyám itt szeretném hagyni péntektől vasárnapig. A kutyát most etettem meg adtam neki két rántott karfiolt meg rizst pár szem sültkrumplit egy nagy tál vizet. A macskáknak egy egy adag whiskas tasakos konzervet meg tejet
2012. aug. 3. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Macskák miért nem kapnak vizet? Nekik a tej kaja.

A kajájuk keményre fog száradni, és megszállják a legyek. Miért nem tudsz senkit megkérni? Barát, családtag, szomszéd?

2012. aug. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
mert senki nincs otthon a szomséddal összevesztem amikor elvitette kutxám mert ugatott és átment megfenyegetett h megbánom ha nem viszem el a macskáknbak is van vizük csak kihagytam és este még a növlérem megetetzi mielőtt elmennek balatonra szal csak egy nap lenne
2012. aug. 3. 13:55
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
OTT AKAROD HAGYNI AZ ÁLLATOKAT??????? MILYEN GAZDA VAGY TE???? EGY ÁLLATOT NEM LEHET CSAK ÚGY MAGÁRA HAGYNI HOGY GONDOSKODJON MAGÁRÓL!!!!! HOGY LEHETSZ ILYEN FELELŐTLEN? KÉRD MEG A SZOMSZÉDOD HOGY NAPI EGYSZER MENJEN ÁT ÉS ITASSA MEG ÉS ETESSE MEG AZ ÁLALTOKAT!! mi is meg szoktuk kérni! HOGY LEHET EGYÁLTALÁN ILYENRE GONDOLNI IS?
2012. aug. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
egy nap az nem húzós de azért rakj nekik sok vizet! mi is most megyünk egy hétre de nekünk a szomszéd segít! vagy kérj meg egy barátnőt hogy egyszer jöjjön át és kész :)
2012. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

URAM IRGALMAZZ!!!! Te rántott karfiollal eteted a kutyád meg rizzsel??? Mi az a kutya, disznó? A kutya ragadozó, húst kell ennie, vagy tápot! Macskákat meg tejjel "eteted"??? A tej nem étel! Lakj jól te egy pohár tejjel (és utána fosd szét az udvart, ahogy a macskák többsége szokta a tejtől). És 3 napra akarsz nekik adni egy alus kaját??? A fél fogukra sem elég az a mennyiség!


Tudod mit, mondd, hol laksz és én majd keresek az állataidnak SZERETŐ gazdát, mert te egy aljas, mocsok állatkínzó vagy!

2012. aug. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Rántott karfiol? Sültkrumpli? Tej? Amúgy te normális vagy??? Jóhogynem odasz*rsz és azt eteted meg velük... és szerinted ott lehet hagyni 3 napig az állatokat egyedül 40 fokban friss víz meg kaja nélkül? Nehogy már egy nyaralás miatt kockáztasd az életüket... mert akkor te nem vagy ember...
2012. aug. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A rántott karfiol, rizs, pár szem sült krumpli még akkor sem kutyakaja, ha otthon vagy és naponta többször adsz a kutyádnak ennek. Nekem évtizedek óta van kutyám, de még egyik sem volt vegetariánus. Miért tartasz állatot, ha távollétedben nem tudod megoldani az ellátásukat? Ha azért, mert szereted, inkább jelentkezz egy állatvédő szervezethez önkéntesnek és ott nagyon sok kutya és macska fog örülni, ha foglalkozol vele, miközben magadnak is örömet szerzel.

Ha mégis kénytelen vagy ott hagyni őket 2-3 napra, tegyél ki bőven vizet és száraz tápot. Az egyéb kajákat ugyanis azonnal fölfalják és ha egyszerre sokat esznek belőle, jön a hasmenés vagy más emésztési rendellenesség. A tápból pedig mindig csak annyit esznek, hogy az éhségüket elverjék. De ahhoz - mivel száraz - nagyon sok vizet kell nekik biztosítani.

2012. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi is szoktunk olyat, hogy szombat reggel kapnak enni (kutya+macska), aztán legközelebb vasárnap este. Néhány javaslat:

* száraz tápot adjál nekik, az nem romlik meg, ha kinn hagyod

* vizet sokat hagyjál, több tálban is (ha esetleg kiborítják az egyiket véletlenül, akkor legyen másik)

* neked kell megfigyelni, hogy a tejtől lesz-e baja a macskáidnak, ha nem lesz, nyugodtan ihatják (benti cicánál ezt könnyű eldönteni, mert látod az almon, kinti macseknál nehezebb megfigyelni)

* benti macskánál esetleg pót-alomra lesz szükség (tegyél egy nagyobb, üres kartonba is), kinti kutyánál ügyelj, hogy legyen olyan hely, ahova árnyékba elbújhat.

2012. aug. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Az egyébként nekem is furcsa, hogy nem kap húst a kutyád. A kutya ragadozó, húst is kéne neki adni.
2012. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 okoska31 ***** válasza:
87%

létezik átmeneti szállás pont az ilyen esetekre. némi pénzbe belekerül, de nem vészes. oda vidd el őket.

nem szabad magukra hagyni, mert elpusztulnak különösen ilyen melegben - kiszáradnak, és kampec.

arról nem beszélve, hogy mi van, ha valami miatt nem tudsz hazajönni akkor, amikor tervezted?

ja, és sem a kutya, sem a macska nem vegetáriánus.

A macskának a tej pedig szigorúan kajának számít - bár meglepően keveset isznak, de vizet kell hagyni.


ha ennyire nem tudsz semmit az állatokról, jobb lenne, ha inkább szakmai segítséget kérnél.

2012. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!