Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudom h szeret a macskám?

Honnan tudom h szeret a macskám?

Figyelt kérdés
A macskámnak kicsit fura természete van, de igy szeretem,nem az a dörzsölődős macsek, hanem inkább maganának valló,sőt gyakran mikor meg akarom simogatni még elhuzza a fejét.Miért csinálja ezt? Nem szeret eléggé vagy ép nincs kedve a simogatáshoz?
2009. júl. 18. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
A macskák nem szeretik a gazdájukat,pusztán a kajáért maradnak nála.
2009. júl. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Igenis szeretnek a macskák.

A tied olyan fajta, hogy nem szereti, ha szeretik, az én volt cicám is ilyen volt, de hála csak néha. :)

2009. júl. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Az elsö válaszolónek: látom, hogy fogalmad sincs a macskákról - a mieink egyáltalán nem a kaja miatt szeretnek velünk lenni. Igaz, hogy kapnak valamit, de a 4 macska naponta egy doboz konzervet - mert a többit összevadásszák maguknak. De nagyon sokszor jönnek oda hozzánk, és egyszerüen simogatást kérnek, vagy csak mellénk ülnek és ott akarnak lenni, ahol az "embereik".


Az eredeti kérdéshez: a cicáknak elég nagy igényük van arra, hogy ök döntsék el, hogy mikor akarnak simogatódni. Ha elhuzza a fejét, akkor inkabb egyedül szeretne lenni - ilyenkor ne eröltesd. Ha békén hagyod, akkor ö fogja idövel jelezni, hogy veled akar lenni: odamegy hozzád, a lábadnak dörgöli a fejét. Ilyenkor szereti a simogatást - de ez is macskánként nagyon változó, mert minden cica egy egyéniség. (Nekünk most 3 van, de eddig összesen már 7 volt - csak az elözöek elpusztultak 14; 15; 16 illetve 28 évesen)

2009. júl. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem szeret, az enyém is néha ilyen, vagy elszalad, éjjel pedig nem tudom magamról lekaparni, velem is alszik:)

egyébként előző válaszolónak grat a 28 évért, nagyon szép:)

2009. júl. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6%
A legelső válaszolónak van igaza! A macska nem gazdafüggő mint a kutya, ha a kutya nem kap ételt a gazdától akkor is vele marad. A macska az fogja magát és elmegy keresni magának. Ugyanígy van a lakhellyel is, a macskának az a lényeg hogy meleg legyen, ha ez nincs meg akkor fogja magát és keres egy meleg helyet. A kutya pedig a -20 fokban is lefekszik melléd és veled együtt vacog. Tehát a macska érdekből van veled, nem hűségből.
2009. júl. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%

nekem van egy virtuális cicám a cicanevelde.hu-n. :)

ő sem szereti, ha egy alkalomnál többször akarom megsimogatni, inkább mindig elbújik. :D

2009. júl. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

figyeld a testbeszédét

az elégedett nyávogását

és a hozzád dörgölőzésd

meg a dorombolást

2009. júl. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
koszonom minden hozzaszolalonak a valaszat!
2009. júl. 19. 00:10
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
23.16-os vagyok, nem tudom miért lettem lepontozva, azért mert az igazat mondtam? Ehh látom itt is az a rendes ember aki azt írja amit a kérdező hallani akar.
2009. júl. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi cicánk is rendkívül magánakvaló, ilyen cicával tuti senki nem találkozott:) Szinte soha nem engedi, hogy megsimogassuk, szökőévente egyszer viszont odajön és a lábamhoz dörgölőzik.:D De emellett szerintem biztosan szeret, mert volt hogy arra ébredtem mellettem alszik, vagy ha a családban valaki beteg volt, azonnal mellette termett. :)
2009. júl. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!