Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudnátok segíteni cicavállalás...

Tudnátok segíteni cicavállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az a helyzet h elköltözök, van egy 6 éves cicám itthon, de nem tudom sajnos magammal vinni mert kinti-benti cica, én pedig bérházba költözök. Annyira megszoktam már h van cicám, meg annyira imádom őket, hogy úgy döntöttem viszek oda egy kiscicát.

Szeptember elején költözök, nem tudom h mikor vigyem, várjak pár hetet, hogy én megszokjam a lakást?

De az a helyzet, hogy szeptember közepétől suli, párom dolgozik, szóval nap közben az óráimtól függ, hogy hogy tudok otthon lenni. De az egyetem kb 10 percre van gyalog, szóval lyukas órában is haza tudok jönni.

Eddig pici cicát akartam, de most azon gondolkodok, hogy a pici nem biztos h szeretne egyedül lenni otthon, ezért most olyan 5-6 hónaposan gondolkodok. Szerencsére a cicákkal van tapasztalatom, csak annyi lesz a fura h nem kijárós. Olyat ne írjatok, h ne vállaljak macskát, mert biztos h nem fogok állat nélkül lakni.

Milyen tanácsaitok vannak? :)



2012. aug. 6. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vállalj cicát nyugodtan,sőt azt tanácsolnám én is,hogy idősebbet.Az enyém is 8hónapos volt,mikor hozzánk került.Sokkal önállóbb,jobb esetben már az almot is tudja használni,nem kell tanítgatni. Legyen előtte mindig (legalább) száraz táp és víz(!),elérhető legyen az alom és legyenek előtte játék lehetőségek.Pl.Himbálódzó labda,műegér,stb...hogy le tudja foglalni magát.Ennyi időt kibír naponta egyedül,de ha az időd engedi,játssz vele,sok cica igényli ezt.Ja,jó pont,ha van egy biztonságos ablak,amibe ki tud ülni és leskelődhet.Az enyém is képes fél napig nézni az elhaladó autókat.

Most ennyi jutott eszembe,ha volna még kérdésed,szívesen válaszolok. :-)

2012. aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Azt biztos h játékban nem lesz hiány, 6 éves cicámat is nyúznám egész nap, de nem mindig szereti :D

A nyitott ablakon ugye nem ugrik ki? Mmint ha nem vagyok otthon természtesen bezárom, de ha ilyen melegben nyitva az ablak, és mondjuk nem abban a szobában vagyok, akkor ugye az elsőről nem ugrik ki?

Ha jön vki haza, a te cicád nem akar kiszökni a lépcsőházba?

Oltások mikor kellenek?

Ivartalanítás mikor? Én lány cicára gondoltam, de ha fiúba szeretek bele az se gond :)

Te beengeded őt mindenhova?

2012. aug. 6. 12:54
 3/11 anonim ***** válasza:
Vidd a régi cicádat magaddal, hidd el, idővel megszokja a bentlétet. Én biztos nem cserélném le a macsekom költözés miatt..
2012. aug. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Amikor beteg volt próbáltuk, hogy legyen belőle benti cica, de amikor meggyógyult nem lehetett bent tartani, ha pedig bezártuk éjszakára vhova, egész éjszaka úgy ordított h nem tudtunk aludni. Meg egyébként ő sziámi keverék és rettenetesen akaratos, egy normális macska biztos megszokná a helyet, de őt még a szobámba se tudom bent tartani ha nem akarja mert állandóan piszkál h engedjem ki. Meg legtöbbször csak enni jár haza, és éjszaka kint alszik szóval igazi csavargó.

De meg fogom próbálni h át viszem, viszont nem fűzök hozzá sok reményt, más lenne ha itt is benti cica lenne, de nagyon sokat van kint :S

Hidd el én szeretném legjobban h jöjjön, annyit sírtam már érte, de ismerem a cicám, nem lenne eredményes.

Meg szüleim vigyáznak rá, én is hetente többször meglátogatom, meg tényleg ők sztem a helyhez kötődnek inkább, mint az emberhez.

2012. aug. 6. 14:51
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi harmadikon lakunk,nyitva van az ablak,de erős szúnyogháló van rajta,azon nem akar kimenni. Teljesen nyitott ablaknál nem szabad hagyni.Teraszunk is van,az csibehálóval van körbe kerítve,szeret kint is lenni,viszont ha elmegyünk otthonról,nem engedjük ki,mert a madarak csábítóak lehetnek számára.

Ha megyünk haza,esze ágában sincs kijönni onnan,mert az jelenti neki a biztonságot.Az oltásokat 6hetes koráig meg kell kapnia (2kombinált oltás),ezen felül félévente féreghajtót kell kapnia.

Nekem kandúrom van,már 15hónapos és (lekopogom)nem jelölget,csak néha "hívogatja" a nőstényt. Szerintem mindegy,milyen neműt választasz,csak legyél tisztában azzal,hogy melyik milyen gondokkal jár! Személy szerint a fiú cicákat jobban szeretem,mert játékosabbak és szerintem sokkal hízelkedősebbek,mint a lányok.De ez csak az én véleményem. :-) Ja,és ami nagyon fontos: kaparófa!!! (nálunk a kanapé karfája bánta,hogy nem volt).

Kicsi a lakásunk,szabad bejárása van mindenhova,kivéve a konyhában a pult és az asztal.Nem szeretik a zárt ajtókat,de ha nem szeretnéd,hogy pl.a hálóba bemenjen,azt már az elején tanítsd meg neki.Előre szólok,hogy Ő fogja uralni a lakást.:-)

2012. aug. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)


És mi van, ha hathetes koráig nem kapja meg az oltásokat?

Mert ha pl idősebbet választok, és nem kapta meg?

Jaj, annyira imádom a cicákat :)

2012. aug. 13. 10:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha ennél idősebb cicát hozol el,elméletileg a volt gazdájának gondoskodnia kellett róla,hogy megkapja az oltásokat. Érdeklődj róla. Ha nem kapta meg őket,akkor mihamarabb vidd el állatorvoshoz és adasd be.Egyúttal felméri a cicád általános állapotát és tanácsokat is adhat. Van elképzelésed,hogy milyen cicát szeretnél? Írd,meg ha már nálad lesz!
2012. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Rendben, megírom :)

Egyébként menhelyről szeretnék egy kb félévest :) De konkrét elképzelés nincs, remélem szerelem lesz első látásra.

2012. aug. 15. 12:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Menhelyen kellőképpen ellátják őket,az oltásokat is megkapják,nem kell aggódni. De egy állatorvosnál tett látogatás nem fog ártani...Sok sikert a cicushoz! (a lehetőségekhez mérten engedd,hogy Ő válasszon ki téged)
2012. aug. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenképpen viszem állatorvoshoz :) Te hogy találtál rá a cicádra? :)
2012. aug. 16. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!