Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicát-nagycicát összeszokta...

Kiscicát-nagycicát összeszoktatni hogy a legegyszerűbb?

Figyelt kérdés
Van egy herélt cicám,kb 2 éves,és most hoztunk haza egy pici,kb 2 hónapos cicust,aki fiú.Elég bolhás,ezért amíg ki nem írtjuk róla a bolhákat,külön szobában helyeztük el.Az összeszoktatás érdekelne,hogy hogy tanácsos nekilátni,hogy ne legyen nagy baj,ne verekedjenek össze.Aki volt már hasonló helyzetben,milyen tapasztalatai vannak?

2012. aug. 6. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ezt 3 x éltem át.

Minden alkalommal kézben kivittem a kiscicát a nagyhoz.

A nagy fújt, a kicsi inkább kiváncsi volt.

Másnap, harmadnap megismételtem.

Aztán letettem a kicsit, ugrásra kész, ha baj lenne.


Az első cicánál a nagy odament a kicsihez, lenyomta a földre, majd megmosdatta.


A másodiknál a kicsi odament a nagy macska táljához, és elkezdett enni belőle. A nagy döbbenten nézte, a kicsi néha hátranézett, hogy na mi van, mit nézel?

A nagy annyira ledöbbent, hogy eszébe sem jutott bántani a kicsit. Később megkergette, a kicsi elszaladt, majd mikor a nagy megfodult, a kicsi visszatámadott. Ettől a nagy lepődött meg. Azóta szent a béke.


Harmadszor a nagy cica fújt, de aztán egyre kiváncsibb lett, megszagolgatta a kicsit, azóta már együtt is aludtak.


Úgy tapasztalom, hogy többnyire a "régi" cicát idegesíti az új jövevény, a kicsik inkább kiváncsiak, és nem félnek.

Esténként vidd oda a (már bolha mentes) kicsit a nagyhoz, tedd mellé, mutasd meg neki, de vigyázz rájuk.

Hétvégén, ha otthon vagy, és tudsz felügyelni, engedd össze őket.

2012. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,ezt jó hallani,hogy működhet!Megmutattam a nagynak a kicsit,és nálunk pont a kicsi fújt,meg morgott és a nagy volt kíváncsi.Még mindig elzárva azért a kicsi.

a kérdező voltam

2012. aug. 6. 14:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Mikor születtek kiscicáink, maguktól szoktalók össze. 3 nagycicánk van, egy ivt. nőstény, egy nőstény és egy kandúr. Az ivt. játszott velük, úgy mint egy nagymacskával, rá is kellett szolni, hogy finomabban. Olyankor felegyenesedik és rá se néz a picire. Úgy szokott lenni, hogy megkergeti a picit, majd jól megnyalogatja. A kandúr mindentől/mindenkitől fél, semmi macskát nem enged a közelébe. Remélem ivt. után javul majd a helyzet.

Szerintem a nagy nem fogja bántani a picit, főleg, hogy herélt. Lehet, hogy kicsit megpofozza, ha pl. elkapja a farkát, de ez természetes. Lehet, hogy a pici kicsit félni fog, de hetek, anpok múlva együtt alszanak majd! :)

2012. aug. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos évek óta fennáll az ellenségeskedés, fujas és morgás minden nap. Sajnos nem törvényszerű, hogy 1 hét múlva mar együtt alszanak. :( Külön kell velük foglalkoznom. Irigylem azokat, akiknek a macskája azonnal elfogadja az új jövevényt.

Hárommacskás gazdi

2012. aug. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hozzám tegnap érkezett egy 4 hónapos kisfiú.Az idősebb 7 hónapos,elég félénk cica.Este volt egy kis fújás morgás,de ma reggel mikor kivittem őket,már eggyüt mászták a fát,és futkároztak a kertben.Együtt még nem alszanak,de remélem jó barátok lesznek.:)
2012. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!