Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám megnevelni a...

Hogyan tudnám megnevelni a majdnem 5 hónapos kandúr cicát?

Figyelt kérdés

4 hónapos korában hoztuk el és azóta próbáljuk arra nevelni, hogy nem eszünk bele az ember tányérjába, nem kunyerálunk, nem mászunk asztalra.


A kunyerálássl még nem is lenne gond, ha egy helyben maradna, de úgy dúrja a fejét a kezünkhöz, mint egy kisvakond és szinte belemászik a tányérba. (ágyon szoktunk enni)


Már ráütöttünk a kis buksijára, a fenekére, hangosan szóltunk rá, de csak ránk néz és le se kakil :)


A másik amiről nem tudom leszoktatni az éjszakai cumizás. Ahogy elmegyünk aludni, jön a nyakamhoz és cumizni akar, szinte a koponyámig durja a fejét. Nem lenne gond, de olyan hangosan dorombol, hogy a párom nem tud tőle aludni. Engem nem zavar a hangja, inkább az, hogy a nyakamon vagy a tarkómon esetleg a fejemen akarna dagasztani. Az már kellemetlen és így nem lehet aludni.


Hiába lököm félre, olyan gyorsan visszabújik, mintha megijedne valamitől. Ha átviszem a másik szobába és bezárom a háló szoba ajtaját, addig vakarja, amíg be nem engedjük és egyből ugrik fel hozzám és bújuk a nyakamhoz.


Nagyon édes ez a viselkedés, meg olyan jó puha az egész cica, csak igazából egyikőnk sem tud aludni tőle.


Mit tudnék még tenni?


2012. aug. 6. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Vízzel spricceld le, ha az asztalra mászik, pl olyan virág spriccolóval. A szobából meg zárd ki, meg fogja tanulni, hogy hisztivel nem ér el semmit és egy idő után abbahagyja.
2012. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Maxitabi ***** válasza:

Vízipisztoly, vagy virágspriccelő.. Igaz, nedves egy kicsit, de 2-3 alkalom után hatásos.. Én már nem is teszek bele vizet, ha a hangját hallja-sipirc.

Illetve a citrom és narancs illóolajat nem szeretik...

2012. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gréti10 ***** válasza:
Kezdettől fogva ne engedd a szobába és ha kaparja az ajtót akkorse engedd be!És ha két napig semmi sem változik vegyél neki MŰANYAG macska hordozót és éjszakára rakd bele!:)))
2012. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kézzel szoktam spriccelni. Akkor néz rám butám, végül leugrik. De elnézek más merre és máris ott terem egyből :)


Elég forgalmas helyen lakunk, de nem fél semmitől. Sem a motor zajától, wc-t ha lehúzom attól sem, mosogatás, mosógép, porszívó.


Pedig nem süket..

2012. aug. 6. 15:00
 5/9 A kérdező kommentje:
Citrom és a narancs sem vállt be. Csak vigyorog rajta :)
2012. aug. 6. 15:00
 6/9 A kérdező kommentje:
Hmmm. Viszont a lóbalzsam és a rosefröcs nem jött be neki :) Lehet ezzel kéne körbevenni magunkat, mikor eszünk... Bár amilyen kis rambocat...
2012. aug. 6. 15:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy dupla baj amit mondok de egy cicatárs kéne neki és akkor nem ti lennétek az egyetlen játszótársa.Nálunk ez bevált régebben de apróbb hibák becsúsztak pl: a kisebbik ráugrott a kilincsre a nagyobb meg várta hogy rés legyen az ajtón és a fejével meg a mancsával kinyitotta.Meg nem voltak konyhaasztalra járósak de ha újságot olvastunk akkor fogta magát a nagyobbik és ráfeküdt az újságra előttünk és erre a pici is rászokott.
2012. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hehe, de aranyosak.


Igen, olvastam már máshol is, hogy 2 cica kevesebb bajt csinál, mint egy. Pont azért, mert egymást lekötik. Csak sajnos 2 cicát már nem tudna befogadni a lakásunk. 1-nek még pont jó. De pl 2 alom tálcát már nem tudnék hova rakni.

Persze lehet, hogy egyet használnának, de mivan, hogy pont egy kis finnyásat kapok ki? :)

Egy cicahordozónak is éppenhogy csak tudtam helyet találni a lakásban, kettő már nem menne :)


Ennek az egy cicmónak próbálok minden jót megadni. Oltások fele már megvan, majd jön az ivartalanítás (nem kevés pénzbe kerülnek ezek). Igyekszem jó macskaeledellel etetni, ez is drága még egyelőre.

2012. aug. 7. 09:14
 9/9 xperialaci ***** válasza:
0%
oda dobsz neki egy petárdát elmegy a kedve a hülyéskedéstől
2012. aug. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!