Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy vadóc, valószínűleg kinti...

Egy vadóc, valószínűleg kinti kismacskából lehet egy jólnevelt komoly felnőtt macska?

Figyelt kérdés

3 hónapos kismacska került hozzám kb 3 hete. Látszik rajta, hogy kint élt, talán be is beengedték néha. Látszik az is, hogy házi maradékot evett, időnként megőrül a mi ennivalónkért. Sokszor vad és nem lehet megsimogatni, de valamikor meg egyből dorombol. Rászoktattam az alomra, de időnként mellé pisil, olyan helyekre, mint pl ma az edényfogó kesztyűmre, a konyha pulton....

Át lehet nevelni még, hogy "normális" legyen?

Van több másik macskám, van egy másik kicsi is, rajta nagyon látszódik, hogy kiskortól emberhez volt szoktatva, nagyon okos, szelíd macska.



2012. aug. 6. 21:21
 1/6 anonim válasza:

Persze, hogy lehet, csak nevelni kell. Az enyém kb 7 hónaposan került hozzám, utcai cica volt, kezdetben nehéz volt, de azóta imádom a kis cukorfalatkámat. :D

Kb. 1 éves korában ivartalaníttattam és az udvarra szoktattam, hogy ne benn piszkítson, így nincsenek már ilyen gondok. Kemény meló volt, de megérte.

Ki kell ismerni a cicád jellemét, nekünk 3 van itthon, az egyikük szeretetéhes, a másikhoz hozzá sem lehet érni annyira kényes, és az enyém meg csak hozzám hű, de már megtanultam mikor kér belőlem és mikor nem.

A macskáknak is van személyiségük, biztos szeret téged a cicád, de rá kell hogy hangolódj, főleg a viselkedésére, hogy ismerd.

Neveld, figyelj rá, mert még a 3 hónapos kiscica nagyon fiatal, majd kinövi. Kezdetben nekünk is minden pisis volt, de az is elmúlik! Sok sikert!

2012. aug. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Át lehet. A macskák nevelhetőek csak sok idő kell hozzá :)
2012. aug. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint amennyire átnevelsz egy macskát ő is pont annyira fog átnevelni téged :)
2012. aug. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze. :) Még picike, teljesen átszoktatható. Sokat foglalkozz vele, szelídítsd! Sok sikert!
2012. aug. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az utcáról mentettem egy kiscicát, aki jelenleg kb 5 hetes lehet. Kérdést is írtam ki egyébként vele kapcsolatban, mert komoly dilemmám volt, hogy hazavigyem-e.

Mire megerősödött, már vadul játszik, karmol és harap, nekem kell megmutatnom, hogy meddig elég a harapásból. Nem egyszerű, de már el is felejtettem, hogy milyen egy kiscica, mert van két lusta here macskám, akik egész nap csak fekszenek, úgyhogy újra élet van a házban! :)

N/23, immáron hárommacskás gazdi

2012. aug. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatokat! :)

Már alakul a macska, napról napra jobban kijövök vele :))

2012. aug. 8. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!