Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ilyen helyzetben...

Mit csináljak ilyen helyzetben? Nagyon idegesít, hogy ilyen emberek vannak.

Figyelt kérdés

kb. 5 éve vettem magamhoz az első cicám.nagyon szerettem, 3 évig volt velem, Grafitnak hívtam. eltűnése előtt úgy döntöttünk, hogy megtartjuk az egyik kislány kölykét. egyszer csak a Grafit nem jött haza többet...csak a kiscica maradt nekünk, de az meg megtetszett a szomszédoknak és elkezdték etetni, bezárták magukhoz stb... próbáltam sokat foglalkozni vele, hogy ne szokjon át(velem aludt, simogattam, játszottam vele) de a kiscica elhidegult tőlünk, és azóta is a szomszednal lakik... anya külföldről haza hozott egy cicat, egy trikolor kislányt. őt már nem mertuk az udvaron tartani, mert tudtuk, hogy a szomszédnak túlságosan is megtetszene...viszont egy macskát nem lehet bezárva tartani egy házban egesz életében....így atvittuk nagymamahoz, és azóta is ott él. azóta két álmot hozott világra, az elsőnél nem ragta le a cicakrol a koldokzsinort...így a 4 cicaja teljesen összegabalyodott, és 3 kiscicanak kiszakadt a hasfala...elvittuk őket az állatorvoshoz, ő elaltatta őket, és csak egy fekete-fehér kölyökre mondta azt hogy " talán ő rendbejön"..

8 hét múlva hazahoztuk őt. nagyon megszerettuk a kis tulelot..az első napokban bent tartottuk a lakásban. nem szívesen engedtuk ki az udvarra a 4. napon, a szomszéd miatt... de önzés lett volna házban tartani a cicat. kb egy hónapja fültanúja voltam, ahogy az a bizonyos szomszéd észrevette a mi kiscicankat, és nagyon tetszett neki...ettől tartottam, és jogosan.attól kezdve sűrűn ott volt a kiscica, buszkelkedtek vele, hogy náluk evett és náluk játszott....ő nem szokott át, szegénynek nem is volt ideje...ugyanis 1 hete eltűnt:/ egyik este megvolt, másnap reggel már nem....utána nem láttuk többet mi sem és a szomszédok sem...valakinek biztos megtetszett és elvitte..nem lehetetlen mivel közvetlen volt és barátságos. a trikoloc cicanak már megszületett a második alma, mert.miután elvesztette 3 kölykét, újra tuzelt...a kiscicak most 11 naposak. öten vannak, és abból.egy vörös kandurt, és egy whiskas színű kislányt hozunk majd haza.az utóbbi lesz az enyém. nagyon megtetszett, szinte első látásra "szerelem". de nagyon félek ..abszurd, hogy a szomszedtol és az önző emberek miatt nem lehet cicat tartani!!! az udvarunkba nem jöhet be senki, mert két nagytestű kutya őrzi. mit tegyek, hogy a 7-8 hét múlva érkező kiscicainkat ne vigye el senki??? az összes allatunkat rendben tartjuk, rendesen etetjuk, és mindig van előttük friss víz. az udvaron a cicaknak jó világ van, biztonságban vannak a kutyák miatt...de nem tudom megakadályozni, hogy kerítésen kívül menjenek...mit tegyek????



2012. aug. 7. 21:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Nem tudod megakadályozni, hogy elmászkáljanak. Egyébként nagyon sok cica él lakásban. Nekem is van macskám, panelban lakom. Nem is viszem le sétálni, mert berezel. Tökéletesen megvan a lakásban a macska.
2012. aug. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
A szomszédnak nem mondtad?
2012. aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Lehet elkeserítelek, de a kismacskákat nem elvinni szokták, hanem vagy elkapja valami, vagy elütik.

Egyébként a szomszédtól megvédheted, ha becsippelteted, onnantól fogja alkalomadtán jogosan követelhető vissza.

2012. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
nem azt szeretném megakadályozni, hogy elmaszkaljon, hanem hogy valaki elvigye ..nem minden macskát lehet házban tartani, nem mindegyiknek nyugodt a vermerseklete, és amúgy sem lehetne bent tartani mert anya terhes, és a terhes nők elkaphatnak ilyenkor egy betegséget, amit a kutyák/macskák nyála/szőre okoz
2012. aug. 7. 22:00
 5/27 anonim ***** válasza:
79%

Ivartalanítsd a kiscicát és akkor nyugodtan tarthatod lakásban. Mást nem nagyon tudsz tenni. Amúgy az ivartalanítást minden macskátoknaki tudom ajánlani. Szerinted az jó nekik hogy egymás utánj folyton szülnek (és a kiscicáknak ha meghalnak...). Plusz a szomszéddal is lehetne beszélni, megmondani, hogy hagyja békén a macskátokat. Adjatok nekik a többi kiscicából. Nem igaz, hogy pont a tiétek kell neki mindig, annyi ksmacska van hogy nem igaz...

Ja és talán még az is segíthet ha rakattok bele chipet! Ha a szomszéd hordja állatorvoshoz (vagy az aki ellopja), akkor ott kiderül, hogy nem az övé!

2012. aug. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Anyukádnak meg bőven elég, ha nem tartózkodik a macska közelében, nem ad neki nyers húst, nem takarítja az almot. Sok terhes nő él macskával. Ha eddig is volt macskátok, vagy került vele kapcsolatba, akkor valószínűleg már elkapta ezt a betegséget és akkor már nem lehet veszélyes a terhességre.
2012. aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
a kislány ivartalanitva lesz. de egyik sem lesz lakásban tartva, már leírtam miért:)
2012. aug. 7. 22:03
 8/27 A kérdező kommentje:
én inkább nem kockaztatnam anya egezseget, így is veszélyeztetett terhes..
2012. aug. 7. 22:04
 9/27 anonim ***** válasza:
36%

Ne is kockáztasd, mert a nagynénim is így kapta el ezt, de szerncsére a baba egészséges, de miken ment keresztül...

Amúgy 2. voltam

2012. aug. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Az orvos meg tudja mondani, hogy átesett-e már ezen a betegségen. Meg akár várhattok is a macskatartással amíg meg nem szüli a kisbabát. Amúgy is épp elég gond egy csecsemő, kevés idő jut olyankor az állatokra.

Szerintem a kandúrt is megéri ivartalanítani, mert akkor kevesebb az esélye, hogy elszökik, verekszik stb.

2012. aug. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!