Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A sziámi macskákról vélemények...

A sziámi macskákról vélemények/tapasztalatok? Kinek ajánlott ez a fajta és kinek nem?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 00:59
 1/6 anonim válasza:
sokan undorítónak tartják, szerintem aranyos. annak való aki foglalkozik vele és szereti. tapasztalatom sajnos nincs.
2012. aug. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legokosabb macskafajta. Mózes fiúnk ősszel lesz 2 éves. Kicsinek igen mozgékony, játékos volt, imádott lesből letámadni minket. Tépőzár macskának is hívtuk, mert állandóan rajtunk csimpaszkodott. Első perctől kezdve szobatiszta, megtanulta a kaparófáját használni. Semmit nem ver le, pedig mindenhova felmehet. Imádja az embereket, állandóan valaki nyakában/ölében volt. Mivel ennyire embercentrikus visszük magunkkal nyaralni, mert 1 napot sem bír ki nélkülünk. Viszont nyávog. Ha valami nem tetszik neki, vagy csak úgy. Ha húst szeletelek, ha kukoricát főzök, ha a gyerekek hangosabban játszanak akkor is. 5 hónaposan ivartalaníttattuk, már a műtét napján este rohangált. Olyan embernek ajánlom, aki szereti, ha egy állat nagyon-nagyon ragaszkodik hozzá. Ez nem magának való fajta, ember kell neki! Ha kérdésed van még írd meg nyugodtan.
2012. aug. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előző nagyon jól leírta. Nekem kettő is van, egy fiú és egy lány, a lány 5, a fiú 2 éves, mindketten ivartalanítottak. Nagyon beszédesek, mindenért nyávognak, ha éhesek, akkor iszonyat, hogy mekkora hisztit le nem vágnak. Nekünk a lánnyal volt egy költözésünk,és mivel valóban ember központúak, szinte azonnal elfogadta az új helyét, mert mi is ott voltunk. Kölyöknek hihetetlen energikus volt mindkettő, egész nap le sem álltak, ez mára már lecsökkent, de még így is van, hogy begyagyáznak.

A nőstényt azért ivartalanítottuk, mert nem szerettünk volna kölyköket, és a tüzelései elviselhetetlenek voltak. Iszonyatos sírás, vonaglás, és folyton azt leste hol tud lelépni. A kandúrt meg azért, mert volt előtte egy másik, amit nem ivartalaníttattunk. Ahogy elérte a kort le is lépett. Mivel szelíd volt, vagy befogták, vagy történt vele valami. Ez a fajta egyébként is kisebb termetű, egy egy nagyobb termetű házi macska is súlyos sérüléseket okozhat neki. Így a másik kandúrt már nagyon fiatalon ivartalanítottuk. Az óta még az udvart sem hagyják el. Mindenképpen benti, vagy kinti-benti tartásra valók, nem udvarra kicsapva.

2012. aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előző két válaszoló nagyon jól leírta, én azzal egészíteném ki, hogy első macskának nem nagyon ajánlanám, mert valóban elég hangos és sok-sok figyelmet igényel. Különleges igényei nincsenek, csak annyi, hogy sokat foglalkozzanak vele, és nem azoknak való, akik úgy képzelik el a macskás életet, hogy a "cicuka" majd odajön, amikor akarják, az ölükbe telepszik és órák hosszat lehet simogatni. Cserébe viszont rengeteg szeretetet ad, tehát azoknak jó lehet, akik sokat vannak otthon, vagy egyedül vannak, mert "leköti az üresjáratokat", az elfoglalt, szoros időbeosztású, vagy a szabadidejükben csöndes nyugalomra vágyóknak nem.
2012. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem eddig elég sok macskám volt, minden az utcáról fogadtam be. Tavaly egy fajtatiszta sziámi cica került hozzám, a párom akarta mindenáron. Egy hetet volt itt, de azt is pokollá tette. 3 hónapos volt, a 2 éves hihetetlenül kedves, barátságos menhelyi cicánk szemét annyira megkapta, hogy azonnal rohantunk is az orvoshoz. Mindenhová odaszart, a pultra felugrált, nem tudom hogyan, mert annyira kicsi volt még, de ez most lényegtelen, felugrált, belezabált mindenbe, szintén odaszart. A saját kajáját megette, majd az utolsó falatig a másik cicáét is. Már látszott rajta, hogy nem bír többet enni, de csakazértis megette. Még sorolhatnám miket művelt, lényeg a lényeg, soha többet sziámi macska. Van pár ismerősömnek is, egyikük normális, a többi ugyanilyen bolond. Pedig nagy állatbarát vagyok, és nagyon türelmes, de ez a macska nagyon kihozott a sodromból.
2012. aug. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a macska nagyon nagy forma lehetett :DD De amúgy ne csodálkozz rajt, új helyen volt honnan tudta volna hogy mi hol van, mit lehet és mit nem.
2013. febr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!