Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyek azok a növények amelyek...

Melyek azok a növények amelyek nem mérgezőek a cicákra és melyek amik igen?

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Az tudom, hogy a fikusz és a hasonló foltos levelűek mérgezőek, de nem csak, ha megeszi valaki, hanem maga a növény által kibocsájtott anyag belégzése is hosszútávon káros, ugyanúgy az összes élőlényre, így a macskákra is.

Jobb ha az ilyen növényeket eltávolítod, nálunk a baba miatt száműztük a fikuszt, így most a virág anyuéknál van.

2009. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kimásoltam, melyek a mérgező növények, úgy egyszerűbb szerintem.

A macska számára mérgezo növények: alpesi ibolya, amarilliszek, aranyeso, azáleák babér, boglárkafélék, borostyán, ciprusok, csillagvirág, dieffenbachia, erdei pajzsika, fagyal, fehér fagyöngy, filodendron, fokföldi ibolya, galagonya, galócagomba, gesztenye, gyöngyvirág, hagymafélék, hajnalka, havasi gyopár, hortenziák, hóvirág, ibolya, jácintfélék, kaktuszok, kála, konkoly, közönséges boróka, krizantémfélék, kutyatejfélék, leander, liliomfélék, macskapetrezselyem, magnóliák, magyal, medvetalp, mérges szömörce, mikulásvirág, muskátlik, nadragulya,nárciszok, noszirom, orchideafélék, oszi kikerics, páfrányfélék, paradicsom zöld szára, pitypang, rekettye, rododendronok, sáfrány, somkóró, szagos müge, szegfufélék, szellorózsafélék, szója, tozegrozmaring, tuja, tulipán, varjútövis, viola.

2009. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az egyém a liliom illatától két napig teljesn kómás volt. Nagyon oda kell figyelni!
2009. aug. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!