Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért akarja a macskám mindená...

Miért akarja a macskám mindenáron a kezemet nyalogatni?

Figyelt kérdés
Van két kb 1,5 éves kandúr macskám, az anyjuk kb 1 éve vagy talán régebben pusztult el, a két macska még viszonylag kicsi volt ekkor.Szóval én etetgettem őket, meg játszottam velük stb, kinti macskákról van szó, mindig kint voltak tartva, de elég okos állatok, mert ha rakok almot rögtön oda wcznek szóval lakásban is elvannak. A lényeg, hogy az egyik valamiért, mikor simogatom, vagyis hát elkezdem simogatni aztán egy kis idő múlva mindig úgy forgolódik például mikor az oldalán fekszik, hogy ne tudjam simogatni és elérje a mancsaival a kezem. Megfogja a két mancsával a kezem és elkezdi nyalogatni, ha meg elakarom venni akkor vagy erősebben belekapaszkodik vagy utána nyúl és odahúzza magához még jobban.Nem tudom miért csinálja, de mindkettő nagyon megszeretett engem és folyton a közelemben vannak.

2012. aug. 8. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Bizonyára érszi rajta az élelmiszert, vagy egy más állatot simogattál! :)
2012. aug. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
épp ez az, hogy nem... megmosom a kezem, akkor is csinálja.. meg a másik, hogy múltkor motort szereltem és olajos volt a kezem, odajött a macska hízelegni és elkezdte akkor is csinálni..
2012. aug. 8. 13:23
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
vagy sóhiánya van vagy egyszerűen csak gondoskodik rólad
2012. aug. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Játszik. A cicák így (is) szoktak játszani, hogy nyalogatják, harapdálják a kezed, és a mancsukkal odahúzzák és fogják. Esetleg a hátsó lábaival rugdoshatja is.

Nyilván erős kötelék alakult ki köztetek.

2012. aug. 14. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!