Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolha? Hogyan szabaduljak meg...

Bolha? Hogyan szabaduljak meg tőlük?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nem tudom, mi csipked össze, de nagyon kellemetlen! A vállam már tele van pöttyökkel, és néha, főleg esténként rám jön egy "viszketés roham", amikor nem győzöm magam vakargatni.

A cicám szőre tél vége után kb. 2 hónapig hullott, pedig szoba cica. Ezt annak tudtam be, hogy a téli bundát hullatja, de ez kicsit soknak tűnik!

A cica nem érintkezett évek óta állatokkal, szoba cica, csak az erkélyre jár ki, ami a 2. emeleten van.

Most van nálam 4 kis hörcsög, amit u. öcsémtől kaptam, amíg nyaral, etetés közben 1 kis bogarat találtam az alkaromon, de nem tudtam megállapítani, hogy bolha -e.

A cica nem vakarózik, és igaz még hullik a szőre, de már nem annyira, ha megfésülöm napokig semmi szőr hullás.

A cica szőrzetén nem látszik, hogy hullana.

5en vagyunk a lakásban, ami elég nagy, úgyhogy sok helyen elbújhat. Érdekes módon csak rajtam, és u. bátyámon vannak csípések, de őt nem látom vakarózni.

Rendszeresen tisztálkodok, napi szinten fel van mosva, porszívózva, az ágynemű is sűrűn cserélve van.


Elnézést a hosszú szövegért, de szeretném ha tudnátok minden részletet ezzel kapcsolatban, talán így biztosabb a véleményetek!


Előre is köszönöm!


2012. aug. 8. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet allergiásak vagytok valamire.De valószínű bolha vagy rüh esetleg más ami miatt hullik a macska szőre.A hörcsögöket a macskát és az egész lakást bolha mentesíteni kellene mert lehet megtelepedtek.Az állatpatikában kaptok bolhaölőket a kisállatokra.A lakásban pedig kifejezetten olyan irtószert vegyetek ami nem okoz gondot a kisállatoknak.Nem olcsó mulatság lesz de minél előbb ki kellene irtani őket mert lehet allergiás vagy az ürülékükre na meg sok betegséget is hordoznak.Intézzétek el mert csak szaporodni fognak.
2012. aug. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem csak drága szerek kaphatók, csak utána kell kérdezni, és nem egyből az elsőt megvenni, amit a kezedbe nyomnak.

Az unokabátyád is ezek szerint a hörcsögökkel lakik együtt? Nem lehet, hogy a höriken van valami élősködő?

2012. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehet allergia. A horcsogok csak vendegsegben vannak, az u.ocseme mind, az u.batyam nem erintkezik veluk. En is csak muszajbol. Most hirtelen otlettol vezerelve atvilagitottam az agynemut telefonnal es csak egy kis vilagos szinu,mar-mar atlatszo gyors valamit talaltam. Esetleg bolha lenne?


Akarhogyis, meg remenykedem, hogy nem bolhaval van dolgom.

Koszonom mindenkinek a segitseget, es elnezest az ekezetek hianyaert, telefonrol irok, hatha valami ejjeli bagoly tud meg segiteni a fejlemenyek alapjan. Tenyleg bocsanat, nem szokasom ilyen igenytelenul irni.

2012. aug. 8. 23:49
 4/5 anonim válasza:

szerintem vegyél a patikában teafaolajat és ted bele a felmosó vizbe és sürün moss fel vele és kend be vele a kutyád vagy macskád


be fog válni

2012. aug. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
próbád az advantixot a kezeden és a karodon szétkenni... nekem bevált..... komolyan nem viccnek mondom... és privibe írj ha szeretnél!!
2012. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!