Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog folyamatosan?

Miért nyávog folyamatosan?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves nőstény macskám, ivartalanított. Egész nap megállás nélkül nyávog. Nem tudok a nap minden egyes percében vele foglalkozni. Kaját a pincében adok neki, de egész nap nyitva van a pinceajtó, mégsem képes magától lemenni. Száraz táppal etetem, folyamatosan van a táljába étel, és víz is van mellette. Arra nem képes, hogy lemenjen a pincébe. Ha éhes, addig üvölt, amíg fel nem veszem és le nem viszem a pincébe, hogy egyen. Eszik, feljön, és kezdi újra a nyávogást. Ha kizárom a házból, akkor az ajtó előtt üvölt. Ma hajnalban hajnali 3-tól reggel hatig megállás nélkül nyávogott az ajtóba. Ha beengedem, akkor is nyávog. Minden reggel eljátssza ezt. Voltam vele állatorvosnál, de nincsen semmi baja, teljesen egészséges. Még kölyökkorában lett megműtve, de ezt a viselkedését kb 2 hónapja vettem észre rajta. Már az agyamra megy. Egész nap nyávog, és azért 2 hónapnyi folyamatos vernyákolás rohadt idegesítő. Simogatom, játszok vele, de nem tudok egész nap vele foglalkozni. Már kezd elegem lenni belőle. Mit csináljak? Más macskája is ilyen, vagy csak az enyém?
2012. aug. 9. 11:01
1 2
 1/16 anonim válasza:
Miénk is ilyen! A macskák nyávognak, ez van. ;o)
2012. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Miénk is. Majd meg unja!:D
2012. aug. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat "beszél" a tied...,nem normális.Nagyanyám macskái csak akkor nyávognak,ha ki akarnak menni az udvarra,vagy éhesek..,egyébként nem.
2012. aug. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Lehet sok mondanivalója van, vagy feltűnési viszketeksége van, és állandóan azt akarja, hogy ő körülötte forogjon a világ. Nincs valami játék vagy ilyesmi, amivel el tudja magát foglalni?
2012. aug. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Enyém is ezt csinálta - én is feltettem itt kérdésként - de én rájöttem a megoldásra. Azért nyávogott mert félt, terrorizálta egy másik macsek, elvette a kajáját, megpofozta meg minden. Ezért akart mindig mellettem lenni és nonstop nyávogott.


Nézz körül a pincében, hátha van ott valami amitől fél, talán az is elég ha csak volt. Még az se biztos hogy macska.

2012. aug. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sokat beszél? Az nem kifejezés. :) Nem tudom miért unatkozik, sok "cicabarátja" van itt, és szoktak játszani. De valahogy jobbnak érzi azt, ha nekem panaszkodhat. Megunja? 2 hónapja várom, hogy megunja. :) Sok játéka van, mindig mást adok neki oda, hogy ne unja meg őket hamar. Kap vitamint is, tehát még csak arra sem gondolhatok, hogy vitaminhiánya van. Nem tudom. Féreg hajtva is rendszeresen van, bolha sincs benne. Passz. Ennyire azért nem unatkozhat. Tudom, hogy a macskák nyávognak, de azért nem ennyit. És ezt 2 hónapja kezdte, tehát azt sem mondhatom, hogy ilyennek született.
2012. aug. 9. 11:28
 7/16 A kérdező kommentje:
Itt nincs már kitől félnie. Egy cica bántotta őt mindig, egy nagy fekete kandúr, gyönyörű cica volt, de azt 2 hete megmérgezték. :( Talán ez volt az ok? Hogy bántotta? De már nem bántja senki, akkor miért nem hagyja abba? Vagy ember bántja? Nem tudom, nem ismerek itt senki olyat, aki állatot bántana. Bár ez a macskamérgezés nem erre utal...
2012. aug. 9. 11:31
 8/16 anonim ***** válasza:
Valami ki váltotta belőle pedig,hogy folyamatosan nyávog...,azt kéne valahogy kideríteni.Tudom nem egyszerű,de ez a kulcs.
2012. aug. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy ő tudja elmúlt a veszély, a mérgezésröl te tudsz 'ő' nem. Ott van még a szaga a másik macseknak és még mindig nem biztos hogy Bagira volt az ok, még mindig lehet másik macsek, akármilyen más állat, ember vagy hogy a pincével párosit össze egy rossz élményt. Vagy az odevezető uton (nem tudom hogy kell elképzelni, hol laksz, milyen épület).


Egy biztos: ok nélkül nem nyávog ennyit, annál lustább egy macska, valami baja van, valamit jelez.

2012. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát, hogy a pincében mi lehet a baj, nem tudom. Tavaly, tavasztól őszig ott evett, majd télen bent, most ismét ott. Tehát akkor most történhetett változás a pincében, hogy féljen. De nem tettünk be semmit, igazából a szerszámokon és bicikliken kívül nincs ott semmi. Nem sötét helyen van, az ajtó éjjel nappal nyitva van, világos van bent. Rágcsáló vagy más állat nyomait nem láttam. Rendszeresen kisöpröm a pincét, de nem láttam semmit. Kutya van a szomszédban, de mindig is volt, nem fél tőlük. Arra gondoltam még, hogy féltékeny az új kutyusunkra. De ő csak egy hónapja van itt, és a macsek 2 hónapja csinálja. Lehet, hogy még érzi a másik cica szagát. Végül is körbejelölgette az egész környéket. Nyugis helyen lakunk, nincs nagy forgalom. Egy kis sziget ez, ha úgy vesszük. A környezetben nem történt drasztikus változás mostanában, akkor csak a kandúrra tudok gondolni. Sajnálom őt, hogy nem tudok neki segíteni, de nem egy leányálom a nap 24 órájában macskanyávogást hallani a lábad alatt...Még arra gondoltam, hogy a terhességem miatt csinálja esetleg. Nem tudom.
2012. aug. 9. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!