Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem eszik a cicám. Miért?

Nem eszik a cicám. Miért?

Figyelt kérdés

6 éves, lány macskáról van szó. Sosem volt nagy evő, míg a kandúrunk behabzsol egyszerre egy egész konzervet ő csak alig alig csipeget. Mindig keveset de többször egy nap.


viszont mostanában valami gond van. Reggelente nem jön kaját kérni, ha jön akkor is alig eszik pár falatot és megy is ki a kertbe.

Együtt szoktunk reggelizni. Ez azt jelenti hogy mindig odaül mellém és néha kap egy kis vajas falatot. De most ez sem kell neki, nem is jön már oda.


Naponta kettő alkalomra redukálódott le az evéseinek a száma(és olyankor alig eszik. Egy nap maximum egy negyed konzervet ha összesen megeszik). A pocija be van esve már... Szokott vadászni, néha látok egy két elfogyasztott egér maradványt, de az se sok....


Mit tegyek? Grilleztem neki tegnap húst abból megevett egy keveset, virsliből is. De ezeknek is étvágytalanul áll neki. A hangulatával nincsen semmi gond... Mi lehet ez?



2012. aug. 9. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de az enyém is ez csinálja. Pont az előbb írtam ki a kérdést én is...:(
2012. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok

De az enyém nem eszik egyáltalán...

2012. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én még lelki dologra gondolok....vagy meleg miatt talán... de már két napja nincs nagy hőség.... én sem értem.


Tudom hogy nagyon stresszes, nem szereti ha ott a kandúr vagy a kutya ha eszik vagy ha sokan vannak olyankor körülötte. Szeret nyugiban az emeleten enni. De az emeletre nem jön fel ha meleg van...


Én most azt fogom próbálni hogy vettem neki a kedvenc enniéből, hátha azt szívesebben eszi.

2012. aug. 9. 14:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet egészségügyi problémája van,erre nem gondoltál?
2012. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Orvos!Ezeregy baja lehet amitől nem eszik vagy nem tud enni!Ne várj addig míg elfogy és menthetetlen lesz!
2012. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De gondoltam. De mégis milyen? Külsőleg semmi gondja nincsen... Egy karcolás volt pár napja a nyaka fölött (ott nem is volt szőr). Amint megláttam egyből le is kezeltem. Lehet elkapott valamit? De annak lenne több tünete is nem?
2012. aug. 9. 14:42
 7/10 A kérdező kommentje:
Felhívom a dokit :((
2012. aug. 9. 14:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Az lesz a legjobb,a nem evés nem normális jelenség,hiába nincs rossz kedve.
2012. aug. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most amióta itthon vagyok megint eszik rendesen, ő jön, kéri a kaját, nem kell utána vinni. Pár napig megfigyelem, és aztán döntök állatorvos felől. Kedve jó, vadászik az udvarban, futosgál... Azért kap majd egy féreghajtót is biztos ami biztos.
2012. aug. 10. 19:09
 10/10 anonim válasza:
Én azt javaslom,hogy vidd állatorvoshoz.Ő biztos tud valamit segíteni.Pl.:étrendet ad,vagy orvosságot.A 6 év nem éppen kismacska kor,tehát az idő is lehet az oka.Vagy talán többet akar hagyni a kandúrnak.Bár lehet fáj neki a nyelés.Ennél többet nem tudok segíteni.
2012. aug. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!