Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha allergiás vagyok a macskákr...

Ha allergiás vagyok a macskákra, akkor Szfinx-re is az vagyok?

Figyelt kérdés
Macskaszőr allergiám van, szóval a szemem piros lesz, elkezdek könnyezni, és tüsszögni. Egyszer volt egy szőrös kis macsekom, és pár nap múlva vissza kellett adni annak, akiktől kaptuk. De a kérdésem az, hogy ha egy meztelen Szfinx velem élne, akkor is ilyen tünetek jelentkeznének nálam?

2012. aug. 9. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, mert nem a szőrére vagy allergiás, hanem a nyálában található fehérjére, amit a szőrükre kennek mosdáskor.

A legmegfelelőbb macsek erre az esetre a szibériai, mert neki található a legkevesebb allergizáló anyag a nyálában.

De készülj fel, hogy 250ezer körül mozog.

2012. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szibériai de nem 250 jóval olcsóbban adják a tenyésztők...
2012. aug. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyiért?
2012. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akik a szőrre allergiásak, vannak akik pedig a macska nyálában termelődő valamire... ha csak a szőrre vagy allergiás akkor szőrtelen macskával nem lenne gond. Ha a másik verzió akkor szibériai macska jöhet szóba csak.
2012. aug. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 4. válaszoló megmondta a tutit! :)

Nekem szfinxem van, vele alszok, néha meg is mosdat és semmi bajom tőle. A bundás cicóktól viszont kikészülök...

De ha te a nyálra vagy allergiás, akkor szibériai cicát vegyél, mindkettő 100 e körül van, tehát árban nincs különbség. :) Érdemes lenne egy tesztet elvégezni rajtad, vagy látogass meg tenyésztőket, hogy kiderüljön bírod-e.

2012. aug. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én a macskaszőrre vagyok elvileg allergiás, de nem árt, ha csináltatnék egy új tesztet. Sokat segítettetek!
2012. aug. 13. 18:02
 7/7 anonim ***** válasza:
amúgy is van apró piheszőre, ami még jelentősen ronthat is a helyzeten...
2013. júl. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!