Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy cica egy soktagú...

Ha egy cica egy soktagú családhoz kerül, hogy 'választ' gazdit?

Figyelt kérdés
Úgy értem valakihez csak jobban kötődik... mi alapján? Mit tegyek, ha azt szeretném, én legyek az a személy?

2012. aug. 10. 01:44
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Csak a kutya érzi úgy, hogy gazdája van, akinek behódol.

A macska úgy érzi, hogy ő a gazdája a családnak, vagyis a személyzetnek. Ennek rendje és módja szerint kiosztja a szerepeket is. Például nálunk anyuhoz kötődik, mert tőle kapja a kaját, és vele alszik. Én vagyok a játszópajtás, apu meg az ellenség. (A cica szeret az ágyon aludni a pléd alatt, és egyszer apu véetlenül ráült. Na azóta nem engedi a macska a bizalmába) :)

2012. aug. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
én cicámnak általában anyu és nővérem ad kaját de úgymond engem "választott" ki szerintem érzi hogy ki szereti a legjobban vagy valami hasonló :D ez abból is látszik hogyha más vki úgy nyúl hozzá hogy neki az nemteszik azt megharapja meg morog rá idegenekre meg pláne ,2 méternél közelebb megy hozzá vki akk.már morog és gonoszan néz
2012. aug. 10. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Teljesen jól írják. A macska az alapján választ hogy ki mire "használható"!

És ha máshol jobban foglalkoznak vele akkor oda szokik.

A kutyánál falka van amit utána már nem cserél le(ha rajta múlik...). A macska viszont képes gazdit váltani(persze ő sem egyik pillanatról a másikra) minden megrázkódtatás nélkül. Vagyis még ha el is éred hogy te legyél a "kajaadó gazdi", ha egy ideig más adja a kaját akkor simán átszokik másra...


Nah persze az "ellenség" már nehezebben változtatható szerep :))))

2012. aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aki eteti. De azt sem úgy fogadja el gazdának, mint egy kutya. A macska mindenkin uralkodni akar. Ha behódolásra akarod kényszeríteni otthagy.
2012. aug. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aki eteti, többet simizi, foglalkozik vele. :)
2012. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A cica nem választ gazdit. Az a kutya. A cica azért nem választ gazdit, mert ő a gazda és az egész család az Ő alattvalója, szolgája. Pillanatok alatt körülötte forog a világ. Tüneményes természetével, gyönyörű, édes megjelenésével rabul ejt mindenkit!
2012. aug. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Nem mondom, hogy válaszd gazdit, de hogy az én macskáim nem ilyenek, az biztos. Én vagyok a határozott, az erősebb a családban, így hozzám jön mind a kettő. A párom inkább megalkuvó, hozzá ritkábban mennek oda. Pedig kaját kapnak mindkettőnktől, simogatást, gondoskodást is. Mégis én voltam az, aki megtanította őket arra, hogy például asztalra, pultra és egyéb helyekre felugrálni tilos. Sokat "harcoltam" velük, de megérte. A labdát visszahozza mind a kettő, és elég csúnyán nézni ha egymás táljából esznek.

Csak nevelés kérdése...

2012. aug. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!