Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam ossze a...

Hogyan szoktassam ossze a macskat a kutyaval?

Figyelt kérdés
Anyukam befogadott egy kutyat az utcarol addig amig nem talalunk neki gazdat. Van egy cicam mar nyolc honapja van nalunk es bent lakott a hazba. Amiota itt a kutya(3napja) nem alszik itthon. Nagyon feltem hogy valami baja esik mert nincs udvarunk a haz ajtaja rokton az utcara nyilik es a haz elott is ritkan van mert az emberek el ijesztik :S. Mar talalkozott a kutyaval nem csinalt semmit csak ki keretozott es el ment. Nem tudom mit csinaljak. Felek hogy elmegy es egyszer nem jon vissza. :'((((
2012. aug. 10. 02:15
 1/4 anonim ***** válasza:

A kutyát össze tudod szoktatni a macskával mert falka szemléletű!

Nálad viszont a kutyával semmi gond.

A macska meg láthatóan inkább elmászkál. Kevésbé ragaszkodóak mint a kutyák és könnyen átszoknak máshoz.


Talán egy példával jobban szemléltetem: barátoméknak 5 éve volt macskájuk aki néha elmászkált és pl egy nénihez is járt akivel jóban is lettek mikor kiderült hogy a "kalandozások" alatt oda is megy.

Aztán egyszer gondolt egyet a macska és végleg ott maradt...

Néha visszajár a barátomékhoz de a nénike többet kényezteti, veszi a drága cicakajákat stb.


Ez van sajnos. A barátomékkal egyszer beszéltünk csak ilyen témában és akkor szilárdan meg voltak győződve hogy a macska igenis kötődő állat aki hűséges és nem opportunista.

Most már nem így gondolják...

2012. aug. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 borcsi02 ***** válasza:

Ha csak aludni nem jár haza,de amúgy enni hazajön,és látjátok őt napközben,akkor szerintem nincs gond,nem hiszem,hogy egy ilyen eset miatt elvándorolna,főleg,hogy jórészt benti élete volt eddig.A kutyust gondolom,csak egy ideig tartjátok ott,utána visszaáll a régi rend,de az az igazság,hogy ez valóban nem a legjobb helyzet a cicának,biztosan fél a kutyától,inkább elmegy,elvan magában,ez normális.

A helyedben én is aggódnék amúgy,mert szereted és félted a cicát,de csak nem lesz baja!

Próbáld meg figyelni,amikor hazajön,becsalogatni,és valahogy megoldani,hogy ne zavarják annyira egymást a házban,mondjuk valahogy elkülöníteni őket,hogy érezze,maradt azért még neki tere így is a házban,hogy ott van a kutya.

Remélem,megoldódik!

2012. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Be szoktam csalni a szobámban de amióta látta a kutyát kb. Fel órát van bent és utána kaparjaz ajót. De tegnap is alig mert be jönni enni folyamatosan szaglászott. Remélem nem megy ek végleg.
2012. aug. 10. 12:13
 4/4 anonim ***** válasza:

A macska nem hűséges, oda megy, ahol megkapja azt amit akar. Ha nem kapja meg akkor odébb állhat.

Bár ellenpélda, nekünk volt egy nagyon cuki maine coon-unk aki ugyan kertesházban lakván mégis 1 évig házban tartottuk, féltettük kiengedni, mert sok kutya van a környéken. Végül mégis kiszoktattuk, és mindig a ház körül maradt, soha nem kóborolt el messzire, de ha nem is láttuk és szólítottuk fél perc se telt bele és kutyagolt oda hozzánk. Nagyon imádtam. Az új cica már kevésbé kötődő, pedig az is fajtiszta de más a jelleme. Az előző inkább volt kutya - méretre és természetre - mint macska. :)

2015. okt. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!