Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a 8...

Hogyan szoktassam le a 8 hetes cicámat, hogy az ágyra pisiljen?

Figyelt kérdés
Az alom tiszta, sőt, teljesen ki lett cserélve már, ahogy elhoztuk a gazdijától az első 3 nap használta, azóta csak az ágy-ágynemű. Kaki viszont az alomban, ahogy kell. Próbáltam már azonnal kiszedni az alomból a cuccot, benne hagyni, rákiabálni, orrát belenyomni, de semmi. A cicával non-stop foglalkozva van, de ő inkább felküzdi magát az ágyra (3-4 sikertelen visszaesés után is), és odapisil. Amikor látom, hogy mire készül, kiviszem az alomba, de kiugrik onnan, és 5 perc múlva az ágyon befejezi. Most már nagyon bosszantó, hogyan szoktassuk le róla??? Az ágyról a cicát nem szeretném letiltani, a szobából nem tudom - és nem is akarom kizárni - nincs is ajtó rajta. Segítsetek!
2009. júl. 21. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Lehet venni macskatávoltartó spray-ket. Ne a leggagyibbat vedd meg, mert az nem hat, hanem valami jófajtát. Mindig legyen letakarva az ágy, és az ágytakarót fújd le. Egy idő után csak leszokik róla. Reméljük.

Ekég kellemetlen helyzet...

Nekem a macskám a kádba csinálja ugyanezt, de arra egyszerűbb a megoldás, hagyok egy kis vizet az allján.

2009. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a spray nagyon jó ötelet! és fertőtleníts mindent az ágyon, hogy a pisiszagot ne érezze, mert arra ,,visszajár", szóval az ágykeretet, matracot, mindent szagtalaníts!

nálunk bevált ,,fenyítés" az újságpapír (fél a cica a csörgéstől, de nem lehet vele nagyot ütni) és melegben a virágspriccoló is.

2009. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most lehet, hogy hülye kérdés, de hogy "fertőtlenítsem" a matracot azon kívül, hogy a foltot még frissiben kidörzsölöm belőle?


Amúgy nem szeretném elkiabálni, de talán a fenyítés már bejött (kiabáltam sokat a cicával)most egy direkt neki a földre lerakott rongyszőnyeget tisztel már csak meg, és épp arra jár, akkor az alomba... Igaz, hogy a szőnyeget pihenésre tettem le neki, de mosni azt még mindig könnyebb, és az különben is fekete :)))

2009. júl. 23. 10:11
 4/7 anonim válasza:
amikor bepisil meg kell vele szagoltatni és akkor rögtön ráütni egy kicsit.az enyém így lett szobatiszta.
2009. júl. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egy elég önfejű macskáról van szó,akkor én szerencsésnek tartom magam,4 macskám van és kiskoruktól kezdve maguktól mentek bele az alomba,egyszer sem pisiltek bent a lakásban az almon kívül,most hogy már felnőttek,kikéredzkednek az udvarra..de ha magától nem megy bele az alomba,akkor próbáld meg elkapni dolga végezte közben,beletenni az alomba belenyomni az orrát,ha párszor eljátszod vele szerintem meg fogja tanulni.
2009. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
fertőtlenítés: ha nem lehet levenni a martac huzatát, tedd ki a melegben a napra egy napra, az is segít! meg persze az alapos, körmkefés-tisztítószeres pucolás:)
2009. júl. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon pici és butus még. Napjában többször állítsd bele az alomba.
2009. aug. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!