Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám megfialt de a...

A macskám megfialt de a kiscicák meghaltak és van egy másik kiscica ami szopná de nem nagyon akarja hanem inkább az anyukájáét akinek nincs teje, mit csináljak hogy átszoktassam a másik anyacicára?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
off: bocs de mitől haltak meg a kiscicák!?
2012. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Rakd oda a másik anyacicához, de figyelj rájuk, nehogy megkapja a nagy a picit. Ha megérzi a tej szagát, ösztönösen szopik majd. Erősen ajánlom az ivartalanítás, mert az anyának és a kölyköknek sem jó, hogy folyamatosan vemhes lesz! Sajnos emiatt vannak a beteg kóbor macskák és tele a menhelyek!
2012. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem hogy mit csináljak (h ne legyen vemhes),az ivartalanítás kegyetlen és az én cicáim nem kóbor macskák !
2012. aug. 11. 12:33
 4/10 A kérdező kommentje:
Elnézést .Én úgytartom mert akkor hasznos igen hogyha a kóbor cicák-ról van szó de én szeretném h legyenek kiscicáim!És nem is erről van szó hanem arról h a kiscica nem akar szopni .... (a másik hoz meg az a válasz kiskorú vagyok )
2012. aug. 11. 12:45
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

És akkor mivan ha kiskorú vagy? Ez nem kifogás. De gondolom milyen szüleid lehetnek. Csak a macskát sajnálom, egyik állat sem érdemli meg, hogy így bánjanak vele.

A kiscicákkal mi lesz? Gondolom orvoshoz sem viszed őket, ahogy az anyát sem vitted. Majd teszkó gazdaságos tápot kapnak? Oltások? Ivartalanítás? Az esetleges orvosi ellátások? Tápok? Szoptatós tápot kapott az anya? Ja, nem? Féregtelenítve volt? A kötelező oltásai megvannak?


8 hetes kor körül kombinált védõoltás, amely védelmet nyújt a panleukopenia, a rhinotracheitis és a calicivírus okozta nátha ellen (kombinált 1.)


10-11 hetes korban megismételjük a kombinált oltást (kombinált 2.)


Kijáró cicák esetén melegen ajánlott ezen kívül a veszettség vakcina, és a leukózis vakcina, melyeket a kombinált vakcinák után 3-4 hetes idõközönként lehet beadatni.


Ezeket ismered? Ezek az oltások csak 20e ft körül vannak, és akkor nagyon olcsó az állatorvos. Plusz a féreghajtás pár száz forint, és majd az ivartalanítás ami nőstény macskák esetében minimum 10e ft, kandúroknál valamivel olcsóbb. Ezenfelül a macska ellátása, a száraz táp, esetleg az alutasakos, és nem Whiskas és a társai. Royal Canin, Hill's, Acana, Orijen, Eukanuba, Iams, stb. Ezek a normális tápok.


Így havi szinten a macskám körülbelül 10.000 ft-ba kerül, plusz az orvosi ellátás, ha valami történik. És ha nincsen rá lóvé nem veszek neki Whiskast, hanem inkább máshonnan veszek el, hogy megkapja a normális kajákat. Ezt hívják felelős macskatartásnak. A kutyákkal ugyanígy. Így havi szinten a 2 állat kajáltatása kb. 40e ft. És félreértés ne essék, nem vagyok milliomos, átlagos keresetem van. De legalább jó a lelkiismeretem, és tudom, hogy csak 2 állatom van, de mindkettő a lehető legjobbat kapja. Mert megérdemlik.


Te belegondoltál már ebbe? Havi szinten milyen árban lesznek a kiscicák? És az anya?

2012. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
értem h sok a kiscica de nállunk jó helyük van .igaz h nem fajtaiszta macsekok és nem Wishkast kapnak hanem konzervet,kite-kat -ot de hidd el nem vagyok állattkínzó és nem kérek több komentet.Elvitük állat orvoshoz őket kapttak oltást volt féregtelenítve nem bolhásak és szeretjük őket és nekem itten ne oktass ki talán én tehetek arról h sok gazdi nem szereti őket annyira.AMÚGY NEM IS ERRŐL SZÓLT A KÉRDÉSEM !
2012. aug. 11. 13:57
 7/10 A kérdező kommentje:
igaz h addig komentelsz amíg akarsz de nem veszed észre magad hogy itt szidsz mikor még nem is ismersz honnan tudod azt hogy nincs megfelelően tartva a macskám ?Mi az hogy az anyám hogy nevelt?te normális vagy?és téged hogy nevelt a tiéd hogy így beszélsz ismeretlenül?
2012. aug. 11. 14:16
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom 12 éves vagy akörüli lehetsz. (Nem lenézés, én is csak 14 vagyok) Mikor 9 évesen befogadtunk egy cicát a másik mellé, kis cicákat akartunk. Maradékhusival etettük az első cicát, sem állatorvos stb. Aztán rászoktunk a száraztápra, a márkáját nem tudom, nem a legjobb volt. Ugye egy nőstény, egy kandúr, születtek picik. Nem tudtam se féreghajtóról se semmiről, alsósok voltunk. Barátnőmék örökbefogadták az egyik picit, ők dokihoz is elvitték (vele együtt mentem) és ott kapott oltást. Anyummal beszélt a doki, hogy a többi cicát is féregteleníteni kellene legalább. Jó, vettünk féreghajtót. Mondta a doki, hogy ivartalanítani kellene, mert az anyának is jobb és sok a kóbor macska. Nagyban elleneztük, nehogy ne legyen több kicsi, szegény anyuka stb. Az első cicánk eltűnt, de a 2. alomból 2 cica nálunk marad, így lettek 3-an. Az ötödik szülésénél Mici (az anya) meghalt a 4 napos kölykeivel együtt. Hívtunk orvost, de elkésett. Borzalmas volt tudni, hogy ha ivartalanítunk, ez nem történik meg!!

A te macskád is max. 6 évig élhet, mert elszökik vagy belehal a szülésbe vagy macskanáthás lesz. Tetejében ha meghaltak a kiscicák, lehet, hogy az anya is beteg! Nem muszáj oltatni a macskát, de ha kell orvos akkor kell! Annyi macskát tarts amennyit tudsz etetni, orvoshoz vinni és IVARTALANÍTANI!! Majd ha úgy jársz, mint én, remélem neked is lelkiismeretfurdalásod lesz! Ha egy kicsit is nagynak érzed magad, elhiszed, hogy a macska nem szeret szülni. Láttál már nőstény cicát vad kandúrok elől elbújni? Láttad mikor megharabja a kandúr a nőstény nyakát? Láttad mikor a piciknek jön a foga és harapdál szopizás közben? Láttad a menhelyek zsúfoltságát? Láttál elárvult kicsiket, akiknek meghalt az anyukájuk mert nem volt orvosra pénz? Most fizettem 20 000-t sérvműtétre, ami a kiscicáknál gyakori. 9000 egy cicának, és ez Nagyon olcsó! Gondold el 4 macskának évente... Nem is drága az ivartalanítás, ugye??

2012. aug. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok. A kitekat, whiskas, friskeas, darling stb. ugyanaz! 4% hús/fehérje. Mi sem veszünk orijent meg ilyeneket, mert nincs rá pénzünk, de próbálom keresni a 20-30%-os tápokat. Próbáld ki az aldiban kapható topix-ot!
2012. aug. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ te rendesebben elmagyaráztad és nem volttál bunkó ,megfogadom a tanácsot igen én így gondoltam h az anyának lenne rossz h nem lehet kiscicája.Amúgy 13 éves vagyok.Mink se mindig veszünk nekik minőségi tápot de ez a kiscica még nem eszik .Mégegyszer köszönöm!
2012. aug. 11. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!