Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Három macskát tartunk itthon,...

Három macskát tartunk itthon, az egyik folyamatosan mellé sz@rik, hugyozik, valamikor a fürdőkádba. Mivel lehetne leszoktatni?

Figyelt kérdés

Ha engedünk egy kis vizet a fürdőkádba, az pillanatnyi megoldást jelent, de ha nincs benne víz, akkor megy a kádba és oda alkot, amúgy meg a kád elé, ahova éppen kedve van, de véletlenül se az alomba. Meg lett figyelve, csak egy csinálja ezt a három közül.

Az egyik az anyamacska, a másik kettő a kölyke. Nőstények. A kölykök is már 4 évesek, de pár hónapja kezdte csak el ezt csinálni. Miért lett ilyen ostoba ez a macska?


2012. aug. 11. 12:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Gondolom egy alom van, márpedig 3 macskánál már minimum 2-3 alomtálca kéne a lakásba.
2012. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2 alom van.
2012. aug. 11. 13:08
 3/15 anonim ***** válasza:

az is kevés. ha a többi mind a kettőbe belemegy, akkor kialakul a terület jelölgetési harc.


1. le kell pucolni rendesen a pisit a kádról. hiába domesztozod, vegyszerezed, az biza ott marad. uv-nél látni. erre speciális tisztítószert kapni, ami leviszi a szagokat, hogy ne pisiljen többé oda.


2 szerezz be még egy tálcát és ne fedettet, hanem nyitottat, mert gyakran nem szeretik a cicák a fedett almokat. az olyan, mintha egérlyukba pisálnának, nem élhetik ki természetes ösztöneiket.

2012. aug. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1. Ok, de ha a kádat letisztítom azzal a speciális vegyszerrel, attól még a kád mellé oda fog menni.


2. Az egyik fedett, a másik fedetlen alom. :(

2012. aug. 11. 13:17
 5/15 A kérdező kommentje:
Meg amúgy is, miért 4 év után jut eszükbe jelölgetni a területeiket?
2012. aug. 11. 13:18
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Brutális vagy sem, én belenyomtam egy kicsit a fejét amikor ezt csinálta. 2 napig felém sem jött, úgy megsértődött, de többet nem csinálta. 2 éves, ki van nyalva a segge, 2 alomtálcája van, rendszeresen cserélem az almot. Csak úgy gondolta, neki lehet. Hetekig vakartam a szart, rászóltam, leszidtam, nem ért semmit. De ez bevált. És úgy látom/hallom másoknál is.
2012. aug. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ezeknek is ki van nyalva a segge, akármikor úgy nyávognak, kaját kapnak, még ha az előbbi is ott van, akkor is kapnak másikat. A másik kettőre nem szólok semmit, mert értenek a szóból, de ez már nagyon idegesít, hogy el van kényeztetve teljesen, és semmi más dolga nincs, minthogy találjon bele abba a ......... alomba, hogy ne kelljen percek múlva forgó gyomorral, meg hányingerrel a szart lapátolnom, törölgetnem, amivel néha-néha nem is lenne bajom, de naponta többször már egy kicsit idegesít. És ennyit nem tesz meg.
2012. aug. 11. 13:30
 8/15 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva van? Mert ha nem akkor nem ártana. Nekünk is azután "javult meg" csak a macska. De másikkal volt olyan is hogy száműzte anyum minden éjszaka, ott volt bezárva a vécében egy alomtállal meg vizes tállal, sok lehetősége nem volt mint az alomtálba pisilni... mivel kis helyen volt és pisiben feküdni csak nem fog. Pár nap után már nem kellett bezárni, kint is abba pisilt csak. Próbáld ki ezt esetleg.
2012. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Írtam neki. De gyáva válaszolni.
2012. aug. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem tetszik az alom, vagy tényleg kellene venni egy alomtálcát. A fejbelenyomósat nem ajánlom, mert a butusabb cicák biztos nem logikázzák ki, hogy mért nyomtad a fejét kakiba. Plusz, nagyon leromolna a kapcsolatotok, ha nem megbocsáltós cica.

Vegyél egy új almot vagy csak rakj le próbaképpen egy kisperemű dobozt. Rakj bele másfajta almot, pl. homokot. Aztán ha a kád mellé kakil, vedd fel a kakit és rakd az új alomba. Töröld fel a kád mellettit és lehetőség szerint zárd be az ajtót, hogy be se mehessen. Kaja után rakd az új alom mellé, hogy megszagolja és érezze a saját piszkát. Ez elvileg ösztönözni fogja, hogy oda végezze a dolgát. Ha nem, akkor kipróbálhatod, amit előttem írtak: zárd be egy kis helyiségbe vízzel és az alommal.

Hogy miért 4 év után? Lehet, hogy valamelyik cica megkapta az alom mellet, mikor egyszerre akartak wc-zni, vagy valami más rossz élmény köti oda. Esetleg túl sok szagot érez a másik macskából a wc-n, ezért kellene saját.

2012. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!