Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nagyon dagi hogy...

A cicám nagyon dagi hogy fogyasszam le? (bővebbenlent)

Figyelt kérdés
van egy brit cicám 7 éves és közel 10 kg már féléve probálkozok a lefogyasztásával de semmi... naponta játszani szoktamvee meg minden de én ugy látom hogy egyre dagattabb az állatorvos azt mondta hogy lakásban tartott macskáknak való tápot vegyek neki ne lightot szóval sterilmacskáknak való royal canint eszik és naponta 80grammot egyéb más modzser?
2012. aug. 13. 05:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
bocsi a sok hibáért
2012. aug. 13. 05:14
 2/12 anonim válasza:
63%
vegyél mellé egy kutyát az megmozgatja
2012. aug. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sokat mozgasd, naponta játsz vele úgy hogy lefáradjon, lefeküdjön játék végére.Alig adj neki kaját, 40g kaját adj ne 80-at.Kevés kaja, sok mozgás.Olyan mint az embernél.Csak így lehet fogyni.
2012. aug. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én fokozatosan csökkenteném az adagját, nem egyből 80g-ról 40g-ra. Az embereknél sem valami jó a drasztikus ételadag csökkenés, a macskáknál meg különösen megviseli a májat, ha hirtelen lecsökken a táplálék mennyisége. Fokozatos alatt azt értem, hogy ha naponta 1g-mal csökkented, az már jó, és így a cicának is van ideje átállni. (Ne feledjük: a kilók sem 1 hónap alatt mentek fel, így nem lehet cél az, hogy 1-2 hónap alatt leadja.) Több játék, több mozgás, ha van rá lehetőség, az is sokat segít. Amúgy a 10 kg egy britnél nem annnnnyira vészesen sok, kicsit dagi persze, de nem kritikus.
2012. aug. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Maxitabi ***** válasza:

Szia, a cicád azért nem fogy, mert az RC tele van szénhidráttal=kukorica, répapép..stb. (egyéni vélemény, hogy ennyi pénzért ez egy közepes táp)

Ha fogyasztani akarod, akkor ajánlanám a gabonamentes tápokat, min 60% hústartalommal, ill a nyers hús etetést(csirkenyak, pulykanyak, v színhúsok..)főtt pürésített zöldségekkel,pürésített nyers gyümölcsökkel, túró, nat joghurt, kefír adagolásával a táp mellé.

Mivel cicád épp most ér el az idősödő korba, azért is figyelni kell a kajabevitelre, mert egyre kevésbé tud majd hasznosítani dolgokat-olvass utána.

Nálunk a macskák (ivartalanított, benti cicák-egyik házi, másik maine coon) orijen és acana tápokat esznek,mindig kapnak hozzá konzervet és tasakost (tartósítószer, színezék, cukor, ízfokozók és lehetőleg állati melléktermék nélkülit),hogy elegendő nedvességet vegyenek magukhoz, mert szárazra nem tudnak elegendő mennyiséget inni. Nem híznak -néha sajnos, mert vékonynak találom a mc-met, de doki azt mondta, ha nem beteg-és nem az, akkor inkább ilyen legyen, mint túlsúlyos. Rendesen eszik, mozgatva van, tartja a súlyát már 3 éve..

A fent említettek mellett ajánlom még: natural & delicious, taste of the wild, applaws, happy cat fit and well grain free,almo nature holistic,esetleg porta 21.

Természetesen egyik sem olcsó, de összességében kevesebb, mint az RC, mert kevesebb kell belőle.. (nálam orijenből a két cica eszik 70g-ot naponta..)

Tehát adj kevesebbet, ne legyen semmi nasi és légy kemény, mert éhes lesz és tudjuk, hogy tudnak nézni... mint aki egy hete nem evett..Szóval ajánlom ezeket a tápokat, több macska is fogyott már le tőlük, de fokozatosan szabad csak!!Az én előző cicám-egy mc keverék-is túlsúlyos volt egy icipicit- a tudatlanságom miatt(Hills sterilizált, benti, majd idős kaját kapott..-soha többé). Azóta nagyon sokat olvastam külföldi oldalakat az etetés témában.

Hajrá, drukkolok nektek!

2012. aug. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
kevés kaja sok mozgás...a macskákat is el lehet vinni sétálni!!
2012. aug. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6.-nak: tudod, milyen igazad van? Én sétálok a cicámmal, nála tapasztaltam, hogy amíg az időjárás engedi, lejárunk (naponta kb. 1 óra hosszat, ezalatt folyamatosan megyünk), szép karcsú lesz, télen kigömbölyödik.Majdnem 1 kg különbség van olyankor. Csak nem mindegyik hajlandó sétálni.
2012. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat megprobálok vele többet játszani csak az baj hogy még lusta is :D és naponta 50g-ot fog enni jha és a sétáltatást már ptobáltuk de ő nagyon fél a zajtol és nem képes jönni velem csak ha magam után huzom vagy a kezemben viszem annak meg szerintem semmi értelme :D
2012. aug. 13. 16:08
 9/12 anonim válasza:
Hát annak tényleg nincs értelme akkor marad a diéta :)
2012. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7. vagyok: először a hámhoz, pórázhoz szoktasd. Eleinte a lakás környékén sétálgass vele. Nem fog rögtön úgy menni, mint a kutya, türelem és elszántság kel hozzá. Enyém is a bokrok alá húzott eleinte, meg a házak tövében, de 3 év után már bármerre lehet vele menni, nem zavarják a járművek sem.
2012. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!