Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám 5 hónapos és amióta...

Cicám 5 hónapos és amióta jött egy hirtelen jött lehűlés, azóta elkezdett köhögni és az éjszaka remegett. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 05:38
 1/9 A kérdező kommentje:
néha elég fura hangokat ad ki, mintha nyöszörögne, vagy tudom is én. Állatorvoshoz elviszem, nem kell mondanotok, de arra vagyok kíváncsi, hogy nektek volt ilyen, és az mitől lehetett, mit csináltatok, mit adtatok neki, stb. Ez a kérdés amolyan elsősegély/gyors segítség kérdés, úgyhogy légyszíves aki tud, az segítsen
2012. aug. 14. 05:41
 2/9 A kérdező kommentje:
valamint hangosabban lélegzik, de nem könnyes a szeme, nem tüsszent.
2012. aug. 14. 05:43
 3/9 A kérdező kommentje:
az ölemben van, és most úgy néz ki nem remeg. fázott volna csak? tény, hogy éjszaka nagyon lehűlt az idő. még nekem is fel kellett húznom egy hosszú ujjú felsőt
2012. aug. 14. 06:17
 4/9 A kérdező kommentje:
valamin nagyokat nyel időközönként.
2012. aug. 14. 06:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi köze a lehűléshez, annyira nincs/nem volt hideg, h egy 5 hónapos cica ne bírná ki ezt az időt, ami most van. Pláne, ha lakásban van.

Mivel állatorvos nem vagyok, ezért csak jobb esetben arra tudok gondolni, h a lenyelt szőrt szeretné felöklendezni - akkor ilyen köhögéshez hasonló hangot hallat egy darabig, viszont ha sikerült neki, akkor utána semmi baja. Mikor először halljuk, ez valóban ijesztő, de ez normális.

De ha a cica bágyadt, remeg, mélabús, nem eszik, nem játszik tartósan, akkor mindenképp orvos!!!!

2012. aug. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, ha csak a szőr, akkor Gimpet szőroldó pasztával tudsz rajta segíteni. A legtöbb állateledeles boltban lehet kapni, 1000 Ft körül van, de sokáig elég, és nagyon szeretik a cicák. Az ujjamra szoktam tenni az előírt mennyiséget, és lenyalogatják.

De ez csak akkor, h ha ilyen köhögésszerű a hang, és ha elmúlik, akkor jól van a cica. (Eszik, játszik, éber, virgonc.) A nyelés miatt gondolok erre, mert miután felöklendezi a szőrt vagy kiköpi vagy visszanyeli. Ha hosszú vagy félhosszúszőrű akkor mégsanszosabb, h ez van.

2012. aug. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most tapogattam ki, hogy a mandulája kicsit megvan dagadva. Eszik, csak lassabban, és elhúzott előtte a játékot, akkor már figyel is, csak kicsit mintha lustább lenne. Ez elmúlik magától, vagy rögtön állatorvos? Elviszem én, azon ne múljon, csak hát lehet túlreagálom is.
2012. aug. 14. 09:26
 8/9 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál. Kapott egy antibiotikumos injekciót, mert tényleg a bal mandulája be volt dagadva. Azt mondta lehet az időtől is van...
2012. aug. 14. 15:49
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem megfázott
2012. aug. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!