Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hemzsegnek a cicámban a...

Hemzsegnek a cicámban a bolhák, hogyan irthatnám ki mindet?

Figyelt kérdés
A legutóbbi fürdetéskor vettük észre, hogy rengeteg bolhája van. Akkor kiszedtünk belőle vagy 20at, de még mindig vannak bőven. Benti cica, 4 hónapos lány és hosszúszőrű. Hetente kétszer fésülöm, de eddig egyet sem tudtam eltávolítani belőle fésüléssel. Ma fürdettem, a vízen úszott megint egy nagy csomó döglött bolha és a törölközőjén is voltak, de azt forró szappanos vízben áztattam. Átnéztem a cicát is, de még mindig milliónyi van rajta. Segítsetek!
2012. aug. 14. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Elkezdheted körömmel összenyomkodni is, de nehéz, lassú és nem túl hatásos módszer. Nekem a Frontline nevű szer (kb. 1500,-Ft és 4-6 hétig maximálisan véd) vagy az Advantage nevű szer (kb. 1200,-Ft) vált be. Ezek ún. rácsepegtetős oldatok - a nyakára kell csepegtetni a cicának, ahol nem tudja lenyalni. Nem hagy nyomot és nincs szaga sem. Azért jók, mert a hatóidejük hosszabb, mint a bolhák szaporodási ciklusa, tehát a most lerakott petékből kikelő új bolhákat is megöli. Ezzel párhuzamosan gyakori porszívózás/felmosás segít még az ügyön. Remélem, segített.
2012. aug. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindenképpen kipróbálom, köszönöm! :)
2012. aug. 14. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:
2012. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!