Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hetes kórtol lehet a...

Hány hetes kórtol lehet a kiscicáimnak szilárd ételt adni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 14. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
6-8
2012. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

6-8 hetes cicának ezeket lehet adni:

1: 1 főtt tojás, 1 evőkanálnyi konzervétel és 15g rizs vagy zabpehely.

2: 50g konzervétel, némileg összeaprítva, fél szelet száraz kenyérrel, egy kis (burgonya vagy egyéb) főzelék (kb 50g, egy teáskanálnyi növényi olajjal keverve és még egy kis tejet hozzáadva.

3: 2 evőkanálnyi konzervétel, 50g tej, 1 marék kukoricapehely, 50g pépes főzelékkel összekeverve.

Ezt írja a macskás könyvem. Bár én nem így etetem, az enyém már 7-8 hetesen ette a száraz tápot, amit az anyjától ellopott, pedig én adtam neki a juniort.

2012. aug. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Szerintem 5 hetesen már megpróbálhatod a tejet és ha azt már el kezdi inni akkor adhatsz neki szilárd ételt!A szilár étel is legyen először mondjuk alutasakos étel!

2012. aug. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%

3-4-5 hetesen kezdenek el enni.Általában azt amit az anya eszik azaz jó minőségű szárazeledelt,konzervet,nyers húst,macska tápszert,esetleg tápszerbe beáztatott szárazat.

Valaki írta a recepteket,azon totálisan ledöbbentem,hogy ilyet írnak macska könyvekben hisz ez szinte vega kaja a macska meg húsevő.

2012. aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az anyatejről az etetésre való áttérést 3-4 hetes korban lehet kezdeni. A kiegészítő etetés azonban, abban az esetben is elkezdhető, ha az anyaállatnak bőségesen van teje. A kölyköket kezdetben vízzel híg, kására kevert tejporral tápláljuk, amit mézzel vagy csipetnyi szőlőcukorral édesítünk, mindaddig kell mesterségesen táplálni, amíg meg nem tanulják az önálló táplálék- és vízfelvételt. Kicsit később elkezdhetjük a hús etetését is. A nyers vagy darált vagy késsel felaprózott, illetve párolt húst apró golyócskákká formálva a kismacska szájába helyezzük. Az önálló, tálkából evést csak később tanulják meg. 2 héttel a kiegészítő táplálás elkezdése után, más táplálékot is adhatunk. A növendék macskák számára négy hónapos korig nélkülözhetetlen

csirkehúsból vagy egyéb húsból készített húspép

túró vagy kisebb belsőségdarabkák

máj

tej"

Nah ezt írja egy szaporodásról szóló cikk...

Nálam ez úgy zajlott hogy kb.3 hetes korban az anyacicca elém állt és közölte, hogy éhes, mikor adtam neki, nem evett hanem nyávogott tovább, majd a kismacsikhoz ment nyávogva. Nemmondom idő volt mire leesett, hogy bezony azt akarja hogy GAZDI ADJ MÁR ENNI NEKIK!!!!!!!!! És akkor én el bébicicca kajáért, és fel kézbe a kispicurkát, kis falat péppé nyomva pici szájába rakva. Persze rácuppant és másnap már kis tálkából ette a pépesített bébicicakaját. a kis tálka = befőttesüveg-kupak, aminek pici a pereme. Arra figyelj hogy az étel ne legyen se hideg se meleg... és nosza :)

2012. aug. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!