Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicáknak miért kék a szemük?

A kiscicáknak miért kék a szemük?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy most ellett az egyik macskánk és a kicsiknek kék szemük van miért?

2012. aug. 15. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem az embernek is kék a szeme mikor megszületik , és utána pár perc múlva változik át. A kék szemszín az nem természetes, hanem rendellenesség.. :) Így van a cicáknál is gondolom. :)
2012. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Azt nem tudom, hogy miért, csak azt, hogy nekünk is született 3 kiscicánk, akiknek élénk kék színű szemük volt. Mostanra (kb. 3 hónaposak) teljesen eltűnt a kék szín, helyette nagyon szép zöld szemük lett. :)

Szerintem a tieidnek is pár hónap múlva zöld szemük lesz.

2012. aug. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden kiscicának, és kis babának is kék szeme van, de ahogy előttem is leírták a kék szem genetikai rendellenesség, és ha fehér bundájú cicáknak kék marad a szeme, örökölheti a süketséget is.
2012. aug. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

nem minden kisbabának kék a szeme nekem például fekete szemem volt most meg gesztenye barna de a hajamnál egy kicsit máshogy cvvolt nekem fekete hajam volt és sötét szöke lett és szöke hajszálak is vannak a hajam ba magátol ilyem:)

na mindegy de szerintemis rendetlenség

2012. aug. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mint ahogy nekünk embereknek is először kék a szemünk úgy a kismacskáknak is majd idővel megváltozik a szemük színe nem kell félned nincs semmi bajuk.Nekem is született 3 kis cicám még májusban azóta már 13 hetesek és a szemük színe is megváltozott.Úgy hogy ne aggódj nincs semmi bajuk először alapból ilyen a szemük!!!
2012. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most akkor minden kékszemű cica süket?
2012. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az emberbabáknak és a cicababáknak mind szürkéskék a szemük, mert a legtöbb újszülött szeme kéknek látszik, mert szivárványhártyája még kevés festékanyagot tartalmaz. Ez a szín viszont nem minden esetben maradandó, a cicáknál ez fog zöldülni, sárgulni, vagy marad kék...

És a kék szemhez nem jár a süketség, csak bizonyos fajtáknál..

2012. aug. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!